Özgürlük için koştular

Cumhuriyet Yol Yarışları’nda sporcular ter döktü

Özgürlük için koştular

 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş etkinlikleri çerçevesinde organize edilen Cumhuriyet Yol Yarışları dün yapıldı.

Küçükler yarışı Atatürk Stadı’nın bulunduğu Lefkoşa Sanayi bölgesinde gerçekleştirilirken, büyükler yol yarışları Boğaz- Lefkoşa arasında yapıldı.
Lefkoşa Atatürk Stadı içinde tamamlanan yarışlarda dereceye girenlere ödülleri yetkililer tarafından verildi.

Takım klasmanında
Küçük Kızlar 800 metre
1-    Levent Primary Schools
2-    Yakın Doğu İlkokulu
3-    Özgürlük İlkokulu

Küçük Erkekler 1000 metre
1-    Yakın Doğu İlkokulu
2-    Levent Primary Schools
3-    Necat British College

Yıldız Kızlar 1500 metre
1-    The American Future College
2-    Şht Turgut Ortaokulu
3-    Yakın Doğu Koleji

Yıldız erkekler – 1500 metre
1-    Yakın Doğu Koleji
2-    Anafartalar Lisesi
3-    Bekirpaşa Lisesi

Genç Kızlar – 2000 metre
1-    The American Future College
2-    Lefkoşa Türk Lisesi
3-    Bekirpaşa Lisesi

Genç erkekler
1-    Anafartalar Lisesi
2-    Yakın Doğu Koleji
3-    Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

Büyük Erkekler 
1-    GKK
2-    KTK Alayı
3-    28. MKNZ Tümeni


Küçük Kızlar    - 800 metre
1-    Naime Nur Tak    Özgürlük İlkokulu
2-    Deniz Şan        Yakın Doğu İlkokulu
3-    Masal Sarıca        Necat British College


Küçük Erkekler - 1000 metre
1-     - Mehmet Akif Öztürk    Yakın Doğu İlkokulu
2-    Savaç Güleç            Alasya İlkokulu
3-    Baran Kutsay            Yakın Doğu İlkokulu

Yıldız Kızlar - 1500 metre
1 - Melek Kara    Şehit Turgut Ortaokulu
2 - Nilğün Akbulut    Yakın Doğu Koleji
3 - Özgül Şah    Atleks     Sanverler Ortapkulu

Yıldız Erkekler - 2000 metre
1-  İsmail Volga Aslan    Atleks Sanverler Ortapkulu
2 - Gökhun Gazioğlu        Yakın Doğu Koleji
3 - Enes Malik Hızlı         Anafartalar Lisesi

Genç Kızlar - 2000 metre
1 - Işıl Kıran    The Amerıcan Future College
2 - Yağmur Bozoğlan    The Amerıcan Future College
3 - Duygu Ağcabay    Bekirpaşa Lisesi

Genç Erkekler - 3000 metre
1 - İbrahim Safa    Hala Sultan İlahiyat Koleji
2 - İsa Asenov Bozhır    Anafartalar Lisesi
3 - Barış Gültekin    Anafartalar Lisesi

Büyük Bayanlar - 8000 metre
1 - Mine Devrim    
        
Büyük Erkekler - 8000 metre
1 - Hakan Tazegül    G.K.K
2 - Eser Kurt        G.K.K
3 - Yusuf Gökalp    G.K.K 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER