banner556

Teniste şampiyon GAÜ ve YDÜ

Üniversitelerarası Spor Oyunları kapsamındaki Tenis Şampiyonası, dün oynanan final maçlarıyla tamamlandı

Teniste şampiyon GAÜ ve YDÜ
KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2015-2016 Üniversitelerarası Spor Oyunları kapsamındaki Tenis Şampiyonası, dün oynanan final maçlarıyla tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yer alan, KKTC Tenis Federasyonu kortlarında 2 gün süren Üniversitelerarası Tenis Şampiyonası’nda kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi, erkeklerde ise Girne Amerikan Üniversitesi şampiyon oldu.

Erkeklerde GAÜ zorlanmadı
Erkekler finalinde ilk günün galipleri Girne Amerikan Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi karşı karşıya geldi. GAÜ’den İmad Amer ve Kemal Türker rakipleri karşısında set vermeden 2-0’lık sonuçlarla galip gelirken GAÜ maçı da 2-0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Kadınlarda çekişmeli final
Kadınlar finalinde ise Yakın Doğu Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında oynanan final mücadelesi büyük çekişmeye sahne oldu. YDÜ’den Vivien Iordache rakibi Ege Ercanlı’yı 2-0 yenerken, DAÜ’den Esra Halkın ise rakibi Suzan Pakan’ı 2-1 mağlup etti. Kadınlarda şampiyonu belirleyecek olan çiftler maçında Suzan Pakan/İpek Cengiz ikilisi rakipleri Esra Halkın/Ege Ercanlı ikilisini süper tie-break’e giden maçta 2-1 yenerken YDÜ karşılaşmayı da 2-1 kazanıp şampiyonluğa uzandı.

Ödül töreni
Final maçları sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları takdim edildi. Sporculara madalyalarını, ÜSF Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Ersoy, GAÜ BESYO Öğretim Görevlisi Dr. Erman Doğan ve DAÜ BESYO antrenörlerinden Aydın Kayol takdim etti.

Final sonuçları: 

Erkekler
GAÜ-DAÜ: 2-0
Tekler: 
İmad Amer-Mehrshad Shahidipour: 2-0 (6/0, 6/2)
Kemal Türker-Rasim Ülker: 2-0 (6/4, 6/4)

Kadınlar
YDÜ-DAÜ: 2-1
Tekler: 
Suzan Pakan-Esra Halkın: 1-2 (2/6, 7/6, 9/11)
Vivien Iordache-Ege Ercanlı: 2-0 (6/3, 6/1)
Çiftler: 
Suzan Pakan/İpek Cengiz-Esra Halkın/Ege Ercanlı: 2-1 (7/6, 3/6, 10/6)

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465