banner556

Oscar yolu açıldı

Olağan Denemeler Asya’nın En Büyük Festivali Shorts Shorts’a seçildi

Oscar yolu açıldı
Yönetmenliğini Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftcioğlu’nun birlikte üstlendiği Olağan Denemeler adlı kısa film, OSCAR seçmelerini yapan “Shorts Shorts & Asia Film Festivali”nin uluslararası yarışma bölümüne seçildi.
6 bin başvuru arasından uluslararası yarışmaya seçilmeyi başaran Olağan Denemeler, bu festivalden birincilik ödülü alması halinde kısaca Oscar olarak bilinen Amerikan Akademi Ödülleri’ne başvuru hakkı elde edecek. Oscar kısa film yarışmasına başvuru yapabilmenin ön koşulu Oscar seçmeli bir festivalden ödül kazanmak. Olağan Denemeler’in resmi yarışma seçkisine girmeyi başardığı Shorts Shorts Film Festivali, tüm Asya’da Oscar için seçme yapma yetkisi olan tek kısa film yarışması.
Japonya’nın başkenti Tokyo’da bu yıl 18’inci kez düzenlenecek olan “Shorts Shorts Film Festivali”ne 100 ülkeden 6 bin başvuru olduğu açıklandı. Festivalin uluslararası yarışma bölümüne ise Olağan Denemeler’in de aralarında bulunduğu toplam 40 film seçildi.
Olağan Denemeler, 2-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak festivalin uluslararası yarışması çerçevesinde 4 kez izleyiciyle buluşacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472