banner493

Zorlu 24 saat başladı

Bu yıl dördüncüsü organize edilen ve ana sponsorluğunu Gepaz Yağı Market’in üstlendiği 24 saat offroad yarışı, dün start aldı

Zorlu 24 saat başladı
banner432

 Gepaz Yapı Market’in ana sponsorluğunu üstlendiği 24 saat offroad yarışı dün start aldı. Dün öğlen 13.00’te Girne Kordon boyu Atatürk büstü önünde yapılan törenle yarışmacılar tek tek start alırken, törene Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve sponsorlar da katıldı. Bu yıl dördüncüsü organize edilen ve format gereği yarışın yapılacağı bölgenin açıklanmadığı 24 Saat Offroad Yarışı, start anında alınacak ilk koordinat noktası ile başlayacak. İlk koordinatın bulunduğu noktada alınacak ikinci koordinat ve bu şekilde 24 saat boyunca yaklaşık 500 kilometrelik 4 etap geçilecek ve yarış bugün 13.00’te, başladığı yer olan Girne Kordonboyu’nda sona erecek. 

Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden yapılacak yarışta ralli kategorisi, hız limitlerini aşmadan zamana karşı mücadele verirken, raid kategorisi verilecek koordinatlara hız limitleri dâhilinde en kısa yoldan gitmeye çalışacak. Macera kategorisi ise verilecek hedef sürede hızlarını sabitlemeye çalışarak güzergâh dışına çıkmadan finişe ulaşmaya çalışacak. Gepaz Yapı Market’in ana sponsorluğunda yapılacak yarışa; Topline, North Steel Homes, TPS, Sermet Benli Sigorta Acenteliği, Telsim Vodafone, Capital Radyo, Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı katkıda bulunuyor.
 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460