Adım adım Afrin’e

TSK ve ÖSO; Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini terör örgütünden temizledi

Adım adım Afrin’e
Raco belde merkezini ele geçiren TSK ve ÖSO son olarak; Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini de temizledi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçen 20 Ocak günü Türkiye’nin sınır hattı ile bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG’li ve IŞİD’li teröristlere yönelik başlatılan  ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda 43’üncü güne girildi. dün düzenlenen operasyonlarda  TSK ve ÖSO güçleri sabah saatlerinde Raco’nun merkezine girmişti. Raco’nun temizlenmesinin ardından Mehmetçik ve ÖSO güçleri bölgede ilerleyişe geçti.
Genelkurmay Başkanlığı da sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, teröristlere ait hedeflerin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesiyle sürdürülen harekâtın başından bu yana 139’u son 24 saatte olmak üzere, toplam 2 bin 434 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı devam ederken Raco beldesi güvenlik güçleri tarafından PKK/PYD-YPG'li teröristlerden alındı. Gün boyu sınır birliklerine konuşlanmış tanklar ve Fırtına Obüsleri karadan, F-16 savaş uçakları ve Atak helikopterleri de havadan terör hedeflerini bombardımana tuttu.
Raco bölgesine bağlı Şeyh Hadid köyü ve Baflon Dağı'nda da güvenlik güçleri ve teröristler arasında çatışma çıktı. Teröristler tarafından daha önceden yere döşenen el yapımı bombaların patlaması neticesinde çıtan çatışmada Türk askeri ve ÖSO mensuplarından yaralananlar oldu.
Askeri araç ve ambulanslarla alınan yaralı askerler bölgeye sevk edilen ambulanslarla Kırıkhan Devlet Hastanesine getirildi. Çıkan çatışmada çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER