banner564
banner556

“Allah bizimle beraber”

Teröre yapılan yardımları takip ettiklerini ifade eden Erdoğan “Durduk, durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk” dedi

“Allah bizimle beraber”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evet uçaklarımız havalandı ve bombalamaya başladı. Ve şimdi kara harekâtı devam ediyor. Durmak yok. Bazı haberler aldım KCK ve HDP sokağa çağırıyor. Ve şu anda Diyarbakır’da kongre yapıyorlar. Aldığım haberler kimseyi bulamamışlar. Şu anda adım adım takip ediliyorsunuz. Ey HDP, ey KCK, ey PKK nerede meydana çıkarsanız biliniz ki güvenlik güçlerimiz sizin boynunuzdadır. İstediğiniz gibi at oynatamayacaksınız bu ülkede" diye konuştu.

“Teröristlerin nasıl kaçtığını görüyorum"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Kongresi öncesinde vatandaşlara hitap ederek 'Zeytin Dalı' harekâtına ilişkin "Bakıyorum teröristlerin nasıl kaçtığını görüyorum" dedi. Erdoğan, şunları söyledi: Biz yerli ve milli bir operasyon yapacağız. Siz bizi içimizden vuracaksınız öyle mi? Nasıl dağdakileri ortaya çıkardıysak sizi de öyle bırakmayız. Rabbim Mehmetçiğimizin, polisimizin, güvenlik korucularımızın yardımcısı olsun. İki gündür namazlarda bütün Müslümanlar duadaydı.  Afrika’da bile Müslümanlar duadaydı. Yalnız değiliz be. Her şey bir tarafta Allah bizimle beraberdir. Şu anda havada, karada, cephede Mehmetçiğimizi dualarınızla yalnız bırakmayın. ÖSO’yu dualarınızla yalnız bırakmayın. Tüm gece Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımızla temas halindeyiz. İnşallah çok kısa sürede bu operasyonu tamamlayacağız. Benim sizden isteği şu biz rabiamızı unutmayalım. Bu rabianın içeriği çok önemli. Burada ayrılık yok, birlik var. Tek millet var.

“Durduk, durduk, durduk... Bir gece ansızın vurduk"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tofaş Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Bursa İl Kadın Kolları Kongresi’nde ise şunları söyledi: Yıllardır Ermeni iddialarını dile getirenlere bu siyasetin değil tarihin konusudur gelin karşılıklı olarak arşivlerimizi inceleyelim dedik. Bugüne kadar bu teklifimizi kabul eden çıkmadı. Diğer iddialar konusunda da teklifimizi, yapacağız. Emin olun karşımıza çıkacak cesaretleri yok. Ne oldu Rai’de Cerablus’ta El Bab’ta. Bizim sınırlarımızı taciz etmeyin dedik. Bunu Sayın Obama’ya da söyledik. O zaman bizim bir zeytinlik projemiz vardı. Ne yazık ki beklediğimiz cevabı alamadık. Şimdi 15 Temmuz gazileri bana haber gönderiyor, “Cumhurbaşkanımızı bize müsaade etsin Afrin’e gidelim” diyorlar. Ne dedik? 15 gündür ne dedik. Bir gece ansızın gelebiliriz dedik. Tabi maalesef müttefikimiz olan bazı ülkeler “biz terör örgütüne silah yardımı yapmadık” diyorlar ama biz yaptıklarını biliyoruz görüyoruz görüntülüyoruz. Kimi aldatıyorsunuz ya. Şimdi 5 bin tırın dışında 2 bin civarında uçakla gelen silah ve mühimmat var. Biz bütün bunların takipçisi olarak durduk, durduk, durduk… Bir gece ansızın vurduk.

"Hedefimiz 3,5 milyon Suriyeli kardeşimizi kendi topraklarına döndürmek"
Hava harekâtıyla gereken adımlar atıldı ardından kara harekâtı başladı ve devam ediyor.
Afrin yüzde 55’i ile Arapların yüzde 35 sonradan yerleştirilmiş Kürtler var. Ve yüzde 6-7 civarında Türkmenler var. Şimdi bütün mesele Afrin’i gerçek sahiplerine teslim etmek. Hedefimiz ülkemizdeki 3,5 milyon Suriyeli kardeşimizi kendi topraklarına bir an önce döndürmektir. Bu PKK’yı PYD’yi YPG’yi hiçbir tanesi kalmayıncaya kadar bunların işini bitireceğiz. Sakın ha bu çağrıya kanıp da sokaklara çıkmaya kalkışanlar olursa bedelini çok ağır öderler. Bu bir milli mücadeledir kaşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz bu böyle bilinsin.

Kılıçdaroğlu’na eleştiri
Ana muhalefetin başındaki zat, “Yok kan dökülmesin” filan… Ya sen ne diyorsun. Böyle bir mücadele başladığı zaman burada şahadet de olur, gazilik de olur, kan da olur. Ben CHP içinde yerli ve milli kardeşlerimiz olduğunu da biliyorum. Onları da bu saflara davet ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473