banner564
banner556

Askerleri eğitecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Katar'da konuşlanmasına olanak sağlayan yasayı onayladı

Askerleri eğitecekler
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Katar'da konuşlanmasına olanak sağlayan yasa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. TSK, Katar'da askeri eğitim faaliyetinde bulunacak.
Türk Silahlı Kuvvetleri, Katar'da konuşlanmasına olanak sağlayan yasa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. TSK; Katar'da askeri eğitim faaliyetinde bulunacak. Türk subayların Katar'da, Suriyeli muhalif güçleri de eğiteceği yorumları yapılıyor. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: "6633 sayılı " Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Askeri eğitim, Savunma Sanayii ile Katar Topraklarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Konuşlandırılması Konusunda İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun. 

“Kanuna uygun”
6634 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Suudi Arabistan Krallığı Hükümeti Arasında Gümrük Konularında İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun.6635 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Suudi Arabistan Krallığı Hükümeti Arasında Bilim ve Eğitim Alanlarında İşbirliğine Yönelik Mutabakat Zaptının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun ve  6636 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Sekretaryası Arasında Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Sekretaryasına Dair Ev sahibi Ülke Anlaşmasına Ek Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun"  onaylanarak 4 yasanın yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2015, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455