banner493

Ormanda vahşet

İstanbul Sultanbeyli'de, 21 yaşındaki engelli genç boğazı kesilerek ve yakılarak öldürüldü

Ormanda vahşet
banner432

İstanbul Sultanbeyli'de 1 hafta önce kaybolan işitme engelli Abdülkadir Ergeni'nin cansız bedeni boğazı kesilmiş ve yakılmış halde Aydos Ormanı'nda bulundu. 
Ergeni'nin, zihinsel engelli biri kız, iki kişi tarafından boğazı kesilerek yakıldığı belirlendi.
İstanbul Sultanbeyli'de yaşayan konuşma ve işitme engelli Abdülkadir Ergeni (21), geçen cuma günü kaybolmuştu. Bunun üzerine ailesi Ergeni için kayıp başvurusu yaptı. Polis, Ergeni'yi bulmak için çalışma başlatırken, Aydos Ormanı'nda boğazı kesilmiş ve yakılmış erkeğe ait bir ceset bulundu.
Ekipler tarafından yapılan çalışmada cesedin kayıp Abdülkadir Ergeni'ye ait olduğu tespit edildi. Soruşturma başlatan polis ekipleri, Ergeni'nin son olarak biri kız iki kişiyle birlikte gezdiğini belirledi.
Ekipler zihinsel engelli zihinsel engelli erkek U.Ç. ve yine zihinsel engelli kız D.B.'yi bayramın birinci günü gözaltına aldı. Cinayeti arife günü işlediklerini itiraf ettikleri öğrenilen 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi. Vahşi cinayete kurban giden Abdülkadir Ergeni için Sultanbeyli Camisi'nde cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Ergeni'nin naaşı kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Yapanlara en ağır cezayı versinler
Acılı baba Necmettin Ergeni, "Oğluma bunları yapanların Allah belasını versin. Gereken cezayı versinler. Benim çocuğum engelli, kimseye zararı yoktu. Şaştık kaldık. Devletimize güveniyoruz, inşallah en ağır cezayı alırlar" diye konuştu.
Akrabalardan Remzi Ergeni ise, "Arife günü kayboldu. Haber alamadık. Vahşice katledilmiş. En ağır şekilde cezalanmasını istiyoruz. Kendisi engelli, yapan da arkadaşlarıymış. Bayram günü cenazesi bulundu. Ormanda bıçaklanıp yakmışlar çocuğu" dedi.

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner473

banner460