Sürece kimse limon sıkmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ile yürütülen uyumlu ilişkiler hakkında AK Parti milletvekillerini uyardı:

Sürece kimse  limon sıkmasın
Seçim ittifakı için acele edilmemesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Kendi partisine de uyarıları olan Erdoğan, "Bu sürece limon sıkma gibi bir yanlışı hiç kimse yapmamalı" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus dönüşü uçakta konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim ittifakı tartışmalarını değerlendirdi, aceleci davranılmaması gerektiğini belirtti. Erdoğan, bu kararın ancak liderler tarafından verilebileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında Rusya'dan alınacak S-400 füzeleri konusuna da değindi. 

Partim de dâhil
Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı: Her önüne gelenin bu konuda konuşmaması lazım. Benim partim de buna dâhildir. Partimin içerisinde de zaman zaman bazıları çıkıyor, bu meseleye dair konuşuyor. Size ne kardeşim? Siz niye konuşuyorsunuz? Bu konuda kimlerin konuşacağı bellidir. Bu sürece limon sıkma gibi bir yanlışı hiç kimse yapmamalı."
ABD'de görülen Hakan Atilla davasına da değinen Erdoğan, "Atilla'nın suçsuz olduğu görüldü. Jürinin bunu görmüş vaziyette olduğunu zannediyorum. Fakat buna rağmen jüri adeta belirsizlik içinde olduğu için karar verme konusunda da zorlanıyor, kararını veremiyor gibi görünüyor. Bizim beklentimiz adaletin yerini bulmasıdır'' ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan Rıza Sarraf ile ilgili görüş ifade etmiyor" şeklinde sözleri de soruldu. Konuşmalarının içeriğini CHP Lideri'nin belirleyemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, ''Benim gündemimde Kılıçdaroğlu yok" dedi. Erdoğan'ın gündeminde, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul'daki Kudüs zirvesine bazı ülkelerin düşük düzeyde katılımı da vardı." Daha üst düzeyde katılım olabilirdi" diyen Cumhurbaşkanı, teşkilatın daha etkin çalışması gerektiğini belirterek, reform sinyali verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'dan alınacak S-400 füzeleri konusuna da değindi. 
Kredi anlaşmasının Ankara'da imzalanacağını belirten Erdoğan, ''Rusya'ya ödeme dolar değil ruble ile olacak'' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER