banner564
banner556

162 kişi kayıp

Surabaya Singapur seferini yapan AirAsia uçağı Java Denizi üzerinde düştü

162 kişi kayıp
Malezya merkezli havayolu şirketi AirAsia'ya ait bir yolcu uçağı, içinde bulunan 162 yolcu ve mürettebat ile birlikte havada seyir halindeyken kayboldu. Pilotun kuleyle son konuşmasında, "kötü hava nedeniyle rotasının değiştirilmesini istediği" ortaya çıktı. 
Endonezya Ulaştırma Bakanlığından, Surabaya Adası'ndan, Singapur'a giderken irtibat kesilen yolcu uçağının Java Denizi'ne düştüğünün sanıldığı belirtildi.
Endonezya Ulaştırma Bakanlığının açıklamasında, uçağın Kalimantan ile Java Adası arasında bulunan Java Denizi üzerinde düştüğünün tahmin edildiği, arama çalışmalarının Singapur, Avustralya ve Malezya ile ortak yürütüldüğü bildirildi.

Çalışmalar bugün de sürecek
Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu Başkanı F. Henry Bambang Sulistyo'nun yaptığı açıklamada da havanın kararması nedeniyle durdurulan arama çalışmalarına bugün sabah tekrar başlanacağı kaydedildi. 

Yolcu yakınlarının endişeli bekleyişi
Öte yandan haberin duyulmasının ardından Surabaya Havaalanı'na gelen uçaktaki yolcuların yakınlarının bekleyişi sürüyor.
Saatlerdir havaalanında bulunan yolcu yakınları gözyaşları içinde ilgililerden haber bekliyor. 
Asya'da ekonomik fiyatıyla en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden olan Airasia ile ilgili şimdiye kadar herhangi bir kaza rapor edilmediği belirtiliyor. 
Surabaya Adası'ndan Singapur'a giden yolcu uçağıyla yerel saatle 07.24'te irtibat kesilmişti. Uçakta 155 yolcu ve 7 kişilik mürettebat bulunuyordu. 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473