banner556

Bugün başlıyor

DAÜ’de, Türk - İtalyan Kurumsal Hukuk Konferansı gerçekleştiriliyor

Bugün başlıyor
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi, Ankara Üniversitesi ve Bologna Üniversitesi tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Türk – İtalyan Kurumsal Hukuk Konferansı Hukuğun Kuralları konu başlığı ile 9-10 Haziran tarihleri arasında DAÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 
DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, sempozyumun açılışı bugün saat 09:30’da, DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Binası’nda yapılacak. 
Bolonya Üniversitesi Hukuk Eğitimi Yüksekokulu Direktörü Prof. Dr. Luca Mezzetti, Bolonya Üniversitesi Hukuk Bilimleri Dekanı ve İtalya Hukuk Fakülteleri Dekanlar Birliği Başkanı Prof. Dr. GiovanniLuchetti ve DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam’ın açılış konuşmalarının ardından DAÜ Tanıtım İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Amca moderatörlüğünde ilk oturum başlayacak. 
İlk oturumda Prof. Dr. Luca Mezzetti “Hukuk Devleti ve Anayasal Geçişler”, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çınar Özen “Avrupa Bütünleşme Sürecinde Hukuk Devleti”, DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Sözen ve DAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kudret Özersay ise “Kıbrıs Sorununun Çözümü ve Müzakere Sürecinde Anayasa Hukuku Açısından Yankıları” konularında birer konuşma yapacak. 
Bu arada Konferans çerçevesinde DAÜ’ye gelen Bolonya Üniversitesi ile DAÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı. DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam’ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Giovanni Luchetti ve Prof. Dr. Luca Mezzetti imzalanan işbirliği protokolü ile her iki üniversite arasında başarılı çalışmalar yapacaklarına inandıklarını aktardı. İşbirliği protokolü çerçevesinde her iki üniversite arasında öğrenci, araştırmacı ve öğretim üyesi değişimi sağlanabilecek. Ayrıca üniversitelerin Hukuk Fakülteleri arasında ortak programlar da geliştirilebilecek. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 09:06
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468