banner493

DAÜ yeni döneme hazır

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl fakülteyi tercih ederek kayıt hakkı kazanan 1000’i aşkın yeni öğrenci ile 2014-2015 Akademik Yılı’na 3000’in üzerindeki kadroyla başlayacak.

DAÜ yeni döneme hazır
banner432
DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hülya Harutoğlu, bu yıl ilk mezunlarını vermenin gururunu taşıdığını, fakültenin başarılı yükselişinin tesadüf olmadığını söyledi ve bu başarının azmin ve kararlılığın ürünü olduğunu açıkladı. 
Yeni akademik yıla 5 lisans, 9 önlisans olmak üzere toplam 14 programa öğrenci alınarak eğitime başlanacağını söyleyen Prof. Dr. Harutoğlu akademik kadronun, dersliklerin ve laboratuvarların da aynı oranda arttırıldığını, fakülte için yeni bir binanın daha inşa edildiğini ve bu binanın yeni döneme hazır olacağını ifade etti. Prof. Dr. Harutoğlu özellikle Sağlık Kurumlarına ara eleman yetiştiren 2 yıllık önlisans mezunlarına çok ihtiyaç olduğunu bu nedenle de 2 yeni programla daha bu açığı kapatmaya çalışacaklarını söyledi. 
Prof. Dr. Harutoğlu, bu yıl Radyoterapi ve Ameliyathane Hizmetleri önlisans programlarının da öğrenci alacağını ve tam zamanlı akademik kadroların artırılmasının yanında işbirliği içinde bulundukları Hacettepe, Marmara, İstanbul, Ankara, Dokuz Eylül Üniversitelerindeki seçkin akademisyenlerden de eğitim, öğretim ve staj konularında destek almayı sürdüreceklerini vurguladı. 

Yüksek lisans ve doktora programları
Prof. Dr. Hülya Harutoğlu, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinin Yüksek Lisans Programlarının bir yıldır eğitim öğretim dönemine devam ettiğini, bu yıl yeni bir atılım daha yaparak, Hemşirelik Bölümü Yüksek Lisans Programına ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik bölümlerinin Doktora Programlarına öğrenci almaya hazırlandıklarını, gerekli onayların alınmasının ardından ilgili programlara başvuruların başlayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 08:36
banner512
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 7 ay Önce

Kafayı 13. Maaşa ve sendika olarak yeni düzenci olarak vatan millet düşmanlığına palikarya yslakaligina takar durursan olacağı budur

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460