banner556

Öğrencilere kolaylık

DAÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü bu yıl teknik ekipmanlarını yeniledi

Öğrencilere kolaylık
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü bu yıl teknik ekipmanlarını yeniledi. Yenilenen ekipmanların, öğrencilerin uygulama projelerindeki performanslarını olumlu etkilemesi bekleniyor. DAÜ Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Pembe Behçetoğulları konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yenilenen kamera ekipman teknolojilerinin, yüksek çözünürlüğe sahip, günümüzün en son teknolojilerinden olup profesyonel amaçlı kullanımlara olanak verdiğini vurguladı. Fotoğrafçılık alanında da iddialı eğitim verdiklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Behçetoğulları, yeni aldıkları dijital profesyonel fotoğraf makineleri ile öğrencilere önemli imkanlar sunduklarını belirtti.
Yeni akademik yılda, kurgu laboratuvarları ile öğrencilere sinema sektöründe kullanılan profesyonel film montaj yazılımlarının son versiyonlarını sağladıklarını da kaydeden Yrd. Doç. Dr. Behçetoğulları, bölüm öğrencilerinin söz konusu ekipmanları sadece ders amaçlı sınıfta görmekle kalmadığını ifade ederek, öğrencilerin kişisel film projeleri için de ekipmanları ödünç alabildiklerini sözlerine ekledi. 
Bölüm öğrencileri ayrıca teorik derslerin yanı sıra, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren DAÜ TV ve Radyo Doğu Akdeniz’de çalışarak da mesleki deneyimlerini geliştirme ve geleceğin yayıncıları olma yolunda ilk adımı atma şansına sahip oluyorlar.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2014, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474