Onur Belgesi verildi

YDÜ Kurucu Rektörü Günsel, Şehit Aileleri Ve Malul Gaziler Derneği’ni ziyaret etti

Onur Belgesi verildi
Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette şehitler anısına saygı duruşunun ardından Ersan ve Günsel birer konuşma yaptı.
Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan, Günsel’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bugüne kadar derneği 75 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Ersan, “Burası vatan topraklarının kurtulmasının ispatı” diye konuştu.
YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel de, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’nin çok önemli bir iş yaptığını söyledi.
Vatanın kurtulması ve cumhuriyetin kuruluşunun şehitlerin verdiği canlar sayesinde olduğunu ifade eden Günsel, şehitlerin canları sayesinde kurulan KKTC’nin son yıllarda çok önemli gelişmeler gösterdiğini kaydetti. 
Konuşmalar sonunda gösterdiği hassasiyet ve yardımlardan dolayı Günsel’e derneğin madalyası ve onur belgesi takdim edildi.

YDÜ Hastanesi’ne İsviçre’den ödül
Öte yandan, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, İsviçre’de gerçekleştirilecek uluslararası ödül törenine katılmak ve KKTC, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne Platinyum kategorisinde verilen Yıldız Kalite Ödülü’nü almak üzere adadan ayrıldı. Günsel’e Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ve Genel Koordinatör Görkem Bulunç eşlik ediyor.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, yarın İsviçre’nin Cenevre kentinde 15.'si gerçekleştirilecek ödül töreninde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne Platinyum kategorisinde Yıldız Kalite Ödülü verileceği belirtildi.
Yıldız Kalite Ödülü’nün Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e taktim edileceği belirtilen açıklamada, Ödül törenine pek çok elçi ile KKTC Roma Temsilcisi Novber Ferit Vechi yanısıra, Dünya Ticaret Örgütü Nezdindeki Türkiye Daimi Büyükelçisi Mehmet Haluk Ilıcak, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi Nezdindeki, Türkiye Daimi Büyükelçisi Mehmet Ferden Carıkcı,Türkiye Cenevre Başkonsolosu Nurdan Bayraktar GOLDER’in de davetli olduğu belirtildi.   

BBC, gibi kurumlar ödül törenine geniş yer veriyor…
BID’in (Business Initiative Directions) 1986 yılından buyana 179 ülkeden konusunda başarılı kuruluşlar ve şahısları ödüllendirdiği belirtilen açıklamada, ödül törenlerine Wall Street Journal ile BBC yanısıra dünyaca ünlü pek çok basın kuruluşunun da büyük önem gösterdiğine yer verildi.  Aynı açıklamada Uluslararası Yıldız Kalite Ödülü’nün kurumsal başarı, kurumsal kalite, kurumsal yenilik, hizmette mükemmellik, teknoloji kullanımı, müşteri hizmetleri, kurumsal prestij, ISO9000 ve QC100 prensipleri ile kriterlerine uygun olarak verildiği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER