banner564
banner556

Programlar açıklandı

DAÜ güz dönemi için yüksek lisans ve doktora programlarına KKTC uyruklu öğrenci kabul edecek

Programlar açıklandı
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2014 – 2015 Akademik Yılı Güz Dönemi için DAÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan yüksek lisans ve doktora programlarına KKTC uyruklu öğrenci kabul edecek. 
DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı 17 Doktora, 34 Tezli Yüksek Lisans ve 25 Tezsiz Yüksek Lisans olmak üzere toplam 76 programa öğrenci kabul edilecek. 
Açıklamada yüksek lisans programlarına başvuracak adayların lisans derecesine, doktora programlarına başvuracak adayların ise yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerektiği vurgulandı. 
Eğitim dili İngilizce olan programlara başvuruda bulunacak adayların İngilizce düzeylerini gösteren TOEFL veya dengi bir sınav sonuç belgesi sunmalarının beklendiği kaydedilen açıklamada, DAÜ İngilizce Yeterlik koşullarını sağlayacak geçerli bir belge sunamayan adaylar 9-10 Ekim , 16-17 Ekim ve 23-24 Ekim 2014 tarihlerinde İngilizce Hazırlık Okulu tarafından yapılacak olan iki aşamalı İngilizce Yeterlik Sınavı’na alınacağı ifade edildi. Açıklamada, başvuruların en geç 30 Eylül Salı gününe kadar //emu.edu.tr/applyonline adresinden online olarak yapılabileceği belirtildi. 

Lisansüstü Programlar şu şekilde açıklandı: 
Mühendislik Fakültesi: “Elektrik – Elektronik Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, İnşaat Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Makine Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Bilgisayar Mühendisliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Endüstri Mühendisliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans”.
Mimarlık Fakültesi: “Mimarlık Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, İç Mimarlık Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Kentsel Tasarım Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans”.
Fen ve Edebiyat Fakültesi: “Fizik Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Kimya Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Matematik Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Gelişim Psikolojisi Tezli- Tezsiz Yüksek Lisans, Enformatik Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans, Türk Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans” 
Eğitim Fakültesi: “İngiliz Dili Eğitimi Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, Eğitim Programları ve Öğretim (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Okul Öncesi Eğitimi (Türkçe ) Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Eğitim Yönetimi ve Denetimi (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans”. 
İşletme ve Ekonomi Fakültesi: “Ekonomi Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, Uluslararası İlişkiler Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans (Türkçe – Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Pazarlama Yönetimi Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi (Türkçe- Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim Ekonomisi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, Finansal Ekonomi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, Finans Doktora”.
Turizm Fakültesi: “Turizm İşletmeciliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans”.
Hukuk Fakültesi: “Hukuk (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans”.
İletişim Fakültesi: “İletişim ve Medya Çalışmaları Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Tezsiz Yüksek Lisans, Dijital Medya ve Film Tezsiz Yüksek Lisans”.
Sağlık Bilimleri Fakültesi: “Beslenme ve Diyetetik (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans”. 
Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu: “Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans
Uzaktan Eğitim Programları: “e-Konaklama İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans”.
DAÜ –Warwick Üniversitesi Arasında Yürütülen Ortak Programlar: “Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi Tezli Yüksek Lisans ve İşletme Yönetimi Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans”.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474