banner493

Yaz okulu keyifli geçiyor

Amerikan Koleji Anaokulu öğrencileri hem öğreniyorlar hem eğleniyorlar

Yaz okulu keyifli geçiyor
banner432
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren Girne Amerikan Anaokulu öğrencileri yaz okulunda doyasıya eğlendi.
Yoğun geçen eğitim öğretim yılın ardında Temmuz-Ağustos ayı içerisinde Amerikan Anaokul'u öğrencileri neşeli eğlenceli aktivitelerle yaz okulu etkinliklerine yazın tadını çıkarıyor. Gerçekleştirilen yazokulu bünyesinde minik öğrenciler yaz döneminde uzman eğitmenler ve öğretmenler gözetiminde sosyal bir ortam içerisinde hem fiziksel hem zihinsel açıdan gelişimine katkı sağlıyorlar. 
Öğrenciler günümüz teknolojilerinden uzaklaşarak öğretmenlerinin gözetiminde arkadaşlarıyla kendi oyunlarını kurmanın keyfini yaşarlarkan, çalışan aileler, çocuklarının güvenli bir ortamda eğlenerek vakit geçirmenin huzurunu yaşıyor.Yaratıcı sanat etkinlikleri, İngilizce, spor, dans, drama, satranç, bilgisayar, yüzme, gezi ve gözlem gibi bir çok faaliyete katılarak hem eğleniyor hem öğreniyor. 
Konuyla ilgili Girne amerikan Anaokulunda yapılan açıklamada, yaz okuluna katılan bir çok uluslararası öğrenci profili oluşunun çocukların farklı kültürlerle ilgili farkındalıklarının  gelişmesini sağladığı elirtilirken, yaz okulunda uygulanan aylık ve haftalık programlar ile ailelerin çalışma günlerine göre ayarlamaları açısından büyük kolaylık sağladığı vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2014, 08:57
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460