Destek istedi

İş insanları ile görüşen Bakan Nami, KKTC’yi ekonomik olarak kalkındırmak için uğraşırken, dünyaya açılan kapının yine Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi

Destek istedi
Raif UZKAN 
Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, İstanbul Sanayiciler ve İşinsanları Federasyonu heyeti ile kendilerine eşlik eden KKTC İş Adamları Derneği yetkililerini kabul etti.
Ekonomi Bakanlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen görüşmeye, Türkiye ve KKTC’den 30’a yakın iş insanı katılırken, Bakan Nami, KKTC İŞAD Başkanı Dengiz Kürşat ve İstanbul Sanayici ve İş insanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Muammer Ömeroğlu toplantının basına açık bölümünde konuşma yaptı.
Konuk heyeti KKTC’de görmekten mutlu olduğunu belirten Ekonomi ve Enerji bakanı Özdil Nami, bugüne kadar KKTC’nin en büyük destekçisinin Türkiye olduğunu dile getirdi.
Kıbrıslı Türklerin bugüne büyük mücadeleler vererek geldiğine, bugün mücadelenin ekonomi üzerinden yapıldığına dikkati çeken Nami, KKTC’yi ekonomik olarak kalkındırmak için uğraşırken, dünyaya açılan kapının yine Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.
Nami, özel sektörün öncü gücüne ve serbest rekabetin en iyi şekilde oluşması gerektiğine inananlar olarak, TC işadamlarıyla, KKTC işadamlarını bir araya getirmek, güçlerini birleştirmek ve bu güçle hareket etmelerini sağlamanın öncelikli görev olduğunu kaydetti.
KKTC İŞAD Başkanı Dengiz Kürşat da, Nami’nin özünde bir işadamı olduğunu belirterek, “Sizlerin açtığı yolda ilerlemeye gayret gösteriyoruz ve bu meyanda özellikle Kıbrıs Türk işadamları olarak, özellikle Avrupa ve daha ilerisinde iş yapabilmesi için ortaklıklar kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
İstanbul Sanayici ve İşinsanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Muammer Ömeroğlu da, geliş amaçlarının yapmış oldukları işler dışında farklı sektörlere açılıp açılamayacaklarını görmek, KKTC’ye fayda sağlayıp sağlayamayacaklarını öğrenebilmek ve bu konularda Bakan Nami’ye danışmak olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER