15 gün süre verdi

Özkardaş, hemşirelerin sorunları konusunda Sağlık Bakanlığı’na ilettikleri taleplerin çözüme kavuşturulmaması halinde her türlü eylemi yapacaklarını açıkladı

15 gün süre verdi
banner432
Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Nihat Şencan ile Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş dün sendika lokalinde basın toplantısı düzenledi. 
Mehmet Özkardaş, hemşirelerin sorunları konusunda Sağlık Bakanlığı’na 6 Nisan’da ilettikleri talepleri ciddiye alınıp, sorunları 15 gün içinde çözüme kavuşturulmaması halinde her türlü eylemi yapacaklarını açıkladı.
Sağlık Bakanlığı’nın “gayri ciddi” olduğunu ileri süren Özkardaş, bakanlığın personeli olmayan sağlık servisleri açarak reklam yaptığını iddia etti.
Sağlık personeline ek mesai ödemeden, zorla angarya işler de yaptırıldığını öne süren Özkardaş, hükümetin bir buçuk yıldır Meclis komitesinde bekleyen Hemşireler Birliği Yasası’nı bile geçiremediğini belirtti.
Basın toplantısında Mehmet Özkardaş’ın konuşmasının ardından Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Nihat Şencan hazırlanan ortak basın açıklamasını okudu.
Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMU-SEN) olarak sağlıktaki sorunların çözümü için her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını dile getiren Şencan, “Bunları Sağlık Bakanı’na defalarca söyledik” dedi. 
Şencan, sorunları ciddiye alınıp çözümlenmezse önümüzdeki günlerde bir dizi eylemin kaçınılmaz olacağını söyledi.
Şencan, zaman içinde gittikçe artan ve hükümet edenlerce hiç bir çözüm getirilmeyen hemşire, ebe ve sağlık çalışanlarının sorunlarının artık dayanılmaz bir duruma geldiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460