banner493

5 vekil araştıracak

Kooperatif Merkez Bankası’ndaki para transferi sırasında yaşanan soygunla ilgili özel komite kuruldu

5 vekil araştıracak
banner432
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu dün saat 10.20’de Meclis Başkanı Sibel Siber başkanlığında toplandı.

Onaya ve bilgiliye sunuş bölümünde Danışma Kurulu’nun Genel Kurulu’nun dünkü birleşimine yönelik kararı okundu. Dilekçe ve Ombudsman Komitesi’nin Bakanlar Kurulu’nun 14 Ekim 2015 tarihinde Ö(K-1) 449-2015 Numaralı Kararı ile Ulaştırma ve Haberleşme Hizmetlerinin Yeniden Yapılandırılması Çerçevesinde KKTC’den ve veya Türkiye Cumhuriyeti’nden teknik ve Hukuki Konularda Hizmet Alımına İlişkin Ombudsman Raporuna ilişkin raporun görüşülmesinin, ilgili Bakanın genel kurul çalışmalarına katılmasına kadar ertelemesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis Genel Kurulu’nda daha sonra Danışma Kurulu’nun, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’nın merkez şubesinden Güzelyurt şubesine para transferi sırasında meydana gelen soygun olayı hakkında araştırma komitesi üye sayısını belirleyen karar oy birliği ile onaylandı. Buna göre 5 üyeli özel bir komite oluşturulması kararlaştırıldı.

Genel Kurul’da daha sonra Danışma Kurulu’nun, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’nın Merkez Şubesinden Güzelyurt Şubesine para transferi sırasında meydana gelen soygun olayı hakkında araştırma komitesinin oluşturulmasına ilişkin karar da oy birliği ile onaylandı. Söz konusu komitede CTP’den Hüseyin Erçal, Özkan Yorgancıoğlu, UBP’den Hamza Ersan Saner ve Zorlu Töre, DP UG’den de Mustafa Arabacoğlu görev alacak.

DP’nin üyeleri değişti…

DP UG Grup Başkan Vekilliği’nin bazı komitelerde üye değişikliğine ilişkin tezekeresi de milletvekillerinin bilgisine getirildi.

Buna göre Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’ne Mustafa Arabacıoğlu; Sayıştay Komitesi’ne Özdemir Berova, İdari Kamu Sağlık İşler Komitesi’ne Serdar Denktaş; Digitech İletişim Ltd'e Yapılan Stopaj Vergisi Uygulaması İle İlgili Meclis Araştırma Komitesi’ne Mustafa Arabacıoğlu ve Yurtdışı Etkinlikler Temas Kurulu’na Mustafa Arabacıoğlu getirildi.

Boşalan DP UG Grup Başkan Vekilliği’ne ise Fikri Ataoğlu getirildi. Değişiklikler, geçtiğimiz günlerde bazı milletvekillerinin DP UG’den istifası nedeniyle yapıldı.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu dünkü toplantısında bazı Sayıştay raporlarını görüşerek çalışmalarını tamamladı.

Toplantıda sunuşların ardından Sayıştay Komitesi’nin Din İşleri Dairesi’nin 1992 Mali Yılı Kesin Hesap Sonuçlarının Denetim Raporuna İlişkin Rapor Komite Başkan Vekili Mehmet Çağlar tarafından okundu.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 09:37
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460