‘Adalet İçin Bugün’

GAÜ, Yüksek İdare Mahkeme kararlarının uygulanmasına dikkat çekmek için toplantı düzenleyecek

‘Adalet İçin Bugün’

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Küresel Bilim Ailesi, Yüksek İdare Mahkeme’sinin (YİM) kullanılamaz kararına karşı ilgili üniversite yetkililerinin yasaklı ismi ısrarla kullanmaya devam etmesinin üzerine “Adalet İçin Bugün” sloganı ile bilgilendirme toplantısı düzenliyor. 

GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre merkezinde bugün saat 17.00’de gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısı bazı televizyon kanalları tarafından canlı olarak yayınlanacak.
Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, GAÜ’nün 1985’ten bugüne başarıyla dolu 30 yılı aşkın geçmişi ve geleceğe bakan vizyonuyla, KKTC’nin ilk üniversitesi olmanın onur ve gururunun bilincinde, bu topraklar için, insanlık için hizmet verdikleri belirtildi. Kederde ve sevinçte daima ben değil biz olduklarını ve “ben-sen yok biz varız” inancıyla hareket ettikleri bildirilen açıklamada, Türkiye, KKTC ve dünyada ismini duyurmuş, bir dünya üniversitesi olmanın farkındalığıyla, yıllardır temiz, alnı açık bir akademik ve iş hayatına imza attıkları ifade edildi. Her zaman “hak, hukuk ve devlet” kavramlarının yüceliğine inandıkları, onları baş tacı ettikleri vurgulanan açıklamada, adaleti mülkün; yani devletin temeli saydıkları belirtildi. 
GAÜ’nün uzun zamandır ve özellikle son aylarda yaşanılan bazı gelişmeler ve hukukun üstünlüğü prensibine aykırı uygulamalar, hukuk tanımaz bir anlayışın artık dayanılmaz bir noktaya geldiği belirtildi. Haklı tepkilerini artık daha geniş platformlarda aramaya, ilgilileri ve kamuoyunu göreve çağırmaya karar verdikleri bildirilen açıklamada, insanlığın içindeki ezeli adalet duygusunun, karanlığı ve haksızlığı yenerek, karanlık isteyenlerin aydınlığın ışığında boğulacağına inandıkları vurgulandı.  

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468