banner493

Arıklı, “Önümüzdeki süreçte ya Cumhurbaşkanlığını alacağız, ya da kimin olacağını belirleyeceğiz” dedi

YDP iddialı

Arıklı, “Önümüzdeki süreçte ya Cumhurbaşkanlığını alacağız, ya da kimin olacağını belirleyeceğiz” dedi
banner432

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) 3. Kuruluş yıldönümünü kutladı. 

Açıklamaya göre, kuruluş yıldönümünde YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz açılış konuşmasını yaptı.
Büyükyılmaz, kurdukları partiyi dedelerinden, nenelerinden miras aldıklarını, kuruluş aşamasından bugüne kadar da çok yol kat ettiklerini söyleyerek “ilk günlerde üye bulmakta zorlandığımız bir dönemden 8000 üyeye yaklaştığımız bir döneme geldik. KKTC halkı bize inandı ve güvendi” dedi.
YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu ise zamanında partinin kuruluş aşamasındayken birçok kişinin değişik yakıştırmalar yaparak Yeniden Doğuş Partisi’nin KKTC’de tutmayacağını dile getirdiklerini hatırlatarak, ”Bizlere inanmayanlar bile şimdi bizleri desteklemektedirler. Bizler ayrım yapmadan herkesi kucaklayan bir anlayışla KKTC halkının bir partisi olduk.  Bize inananların sayısı her geçen gün artmaktadır” dedi.

banner499
Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ise, gecenin son konuşmasını yaparak, “Bizler 3 kişiyle çıktığımız bu yolda 8000’e yakın dava arkadaşımızla meşaleyi yakmanın gururunu yaşıyoruz. Meclis kürsülerinde 2 kişiyle en etkin muhalefeti yaptığımız gibi iktidar döneminde de yapacaklarımızı dile getirmekteyiz. İktidar yürüyüşümüzü hız kesmeden devam ettiriyoruz ve en önemlisi vatandaşımızın güvenini tam anlamıyla kazanmış durumdayız. Önümüzdeki süreçte ya Cumhurbaşkanlığını alacağız, ya da kimin Cumhurbaşkanı olacağını belirleyeceğiz” dedi.
Arıklı, YDP’nin her geçen gün büyüdüğünü ve başta kendi olmak kaydıyla diğer ekip arkadaşlarının da bu güvene layık olmaya çalıştıklarını dile getirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 12:43

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460