banner564
banner556

“Bir devir kapanıyor”

Lefkoşa’da düzenlenen Büyük Buluşma Şöleni’nde halka seslenen Özersay, “Sessiz çoğunluk 7 Ocak’tan önce konuşmaya, haykırmaya başladı” dedi

“Bir devir  kapanıyor”

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, “Devlete sahip çıkıyorum diyenler devleti çalıyorsa, KKTC’yi dilinden düşürmeyip sonra da ceplerini doldurmak için devletin kurumlarını ayaklar altına alıyorlarsa, bunu bize kimse vatansever bir duruş olarak yutturmaya çalışmasın” dedi. 

Devleti çalarak vatansever olunmayacağını ifade eden Özersay, “Hukukun üstünlüğünü esas alan, şahsi menfaatini değil toplum yararını öne koyan bu siyasi mücadele, yani Halkın Partisi’ne gönül verenlerin ortaya koyduğu çaba, gerçek bir yurtseverliktir” diye konuştu.
HP, önceki akşam Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda “Büyük Buluşma Şöleni” adlı etkinlik düzenledi.
Etkinlikte ilk önce HP Genel Sekreteri Tolga Atakan konuşma yaptı. Halkın Partisi’nin 50 milletvekili adayı tanıtıldı ve sonrasında HP lideri Özersay konuştu. Özersay’ın konuşması işitme engelli bireylerin de takibini mümkün kılacak şekilde aktarıldı.

Özersay: Cesaretle değişimi seçin
Özersay konuşmasında, “Kendinize güvenin, özgüveninizle ülkemizin yararına olanı seçin. Cesaretinizi toplayın, kimseden korkmayın” diyerek şunları söyledi: 
“Bir devir kapanıyor. Bugün hükümette olanlar bir daha hükümet yüzünü zor görürler. O paravanın arkasına geçtiğinizde, oy pusulasını elinize aldığınızda vicdanınızla başbaşasınız. Bu sizin seçiminizdir, halkın seçimidir. Size kimse karışamaz. Kimi desteklerseniz en güçlü parti odur, bu sandıktan kim güçlü çıksın istiyorsanız onu destekleyiniz, başkalarının ne dediğine sakın kulak asmayınız. Halkın Partisi’ne güvenin, kefili benim.

“Sessiz çoğunluk haykırmaya başladı” 
Daha önce söylediğim bir sözü geri almak istiyorum. Geçmişte sessiz çoğunluk 7 Ocak’ta konuşacak demiştim, ama yanılmışım. Sessiz çoğunluk bugünden konuşmaya, hatta haykırmaya başladı. ‘Halkın Partisi iktidara yürüyor’ diye haykırıyor, bu statüko yıkılacak ve yerine yeni ve adil bir düzen kurulacak diye haykırıyor.”
“Biz, bunların parti devleti gitsin de yerine bizim partinin devleti gelsin demiyoruz. Bugünkü yapı gitsin de bu kez Halkın Partisi’nin devleti gelsin demiyoruz. Halk, devleti aile şirketine çevirenlerden usandı ve de sıkıldı. Halk, devleti parti devletine çevirenlerden de usandı ve de sıkıldı” ifadelerine yer veren Özersay, “Biz Halkın Partisi olarak çok yalın, çok sade bir şey söylüyoruz: Parti devleti değil, hukuk devleti yaratacağız” dedi.

Atakan: HP gümbür gümbür geliyor
Halkın Partisi Genel Sekreteri ve Lefkoşa milletvekili adayı Tolga Atakan da etkinlikte yaptığı konuşmada, 7 Ocak seçimlerinin bir referandum niteliğinde olduğunu, “Etkinliğe katılanlara bakıldığında aslında Halkın Partisi’nin gümbür gümbür iktidara yürüdüğünün görüldüğünü” söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455