banner493

‘Biz yapmadık’

Karşıyaka’da Mehmet Kardana’nın evinde misafir olarak kalan Şahinaz Özvasilyalı ile Safinaz Sağıroğlu, 5 bin 500 TL değerindeki altınları çalmakla suçlanıyor

‘Biz yapmadık’
banner432

 Suna ERDEN

Girne’ye bağlı Karşıyaka Köyünde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili Şahinaz Özvasilyalı ile Safinaz Sağıroğlu tutuklandı. Karşıyaka’da Mehmet Kardana isimli şahsın evinde misafir olarak kalan iki zanlının, evin üst katındaki yatak odasındaki dolaptan 5 bin 500 TL değerinde altın takı çaldıkları öne sürüldü. Polise şikayette bulunan Kardana’nın tutuklatırdığı iki zanlı kadın ile akraba olduğu öğrenilirken, dün Girne’de mahkemeye çıkarılan zanlılar, “O evde çok insan misafir olarak kalıyordu. Hepimizi akrabayız. Asla ve asla öyle birşey yapmayız”dedi. Zanlı Sağıroğlu ise sinir krizi geçirdiğini ifade ederek, “Yapmadım böyle birşey”diyerek gözyaşı döktü.

Yatak odasından çalındı
Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Güneş ise zanlılar hakkındaki iddiaları aktardı. Polis, zanlıların 10-13 Temmuz  2018 tarihleri, 17.00-11.00 saatleri arasında, Karşıyaka’da, meydana gelen hırsızlık meselesi ile igili tutuklandıklarını söyledi. Karşıyaka’da Mehmet Kardana isimli şahsın polise gelerek evinin üst katında misafir olarak kalan zanlıların yatak odasında bulunan  dolatpan 5 bin 500 TL değerindeki ziynet eşyalarını çaldıklarına dair şikayette bulunduğunu kaydeden polis, yapılan soruşturmada zanlı Şahinaz Özvasilyalı’nın 13 Temmuz’da Girne’de bir kuyumcuya iki yüzük, bir bileklik satarak 2 bin 800 TL para temin ettiğini tespit ettiklerini açıkladı. Polis, zanlıların aynı gün tutuklandıklarını, soruşturmanın sürdüğünü, kuyumcuya satılan altınların hafta sonu olması nedeniyle helan alınmadığını kaydeden belirterek, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Suçlamaları kabul etmediler
Mahkeme zanlılar hakkında iki gün tutukluluk emir verirken, söz hakkı alan zanlı Şahinaz Özvasilyalı, altınları burada daha yüksek fiyata satabileceği için Türkiye’den getirdiğini, asla hırsızlık yapmadığını, Kardana ile akraba olduklarını ifade ederek suçlamaları kabul etmedi. Zanlı Sağıroğlu ise sinir krizi yaşadığını, altınlardan haberi olmadığını öne sürerek, “O evde birçok arkabada miafir olarak kalıyorduk. Ben yapmadım.Yapsaydım yaptım derdim. Asla bu suçu kabul etmiyorum”diyerek gözyaşı döktü. 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 11:43
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460