banner493

Gece yarışı Yücebaş’ın

KKTC Drift Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı geçtiğimiz akşam Cemsa Sporting Center’de yapıldı

Gece yarışı Yücebaş’ın
banner432

 Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği KKTC Drift Şampiyonası’nda sezon, ilk kez akşam yapılan yarışla devam etti. Cemsa Sporting Center’de Cumartesi akşamüzeri sıralama turları ile başlayan yarış, günün son saatlerinde tamamlandı. Cemsa pistinin yenilenmesiyle oldukça hızlı ve heyecan verici bir pist ortaya çıkarılırken, oldukça kalabalık bir seyirci topluluğu yarışı yerinde takip etti. 

Haskasap ve Yücebaş finalde karşılaştı
Sıralama turlarında en iyi puanı alan Enver Haskasap ile üçüncü en iyi puanı alan İbrahim Yücebaş’ın finalde karşılaştığı yarışı İbrahim Yücebaş kazanırken, üçüncülüğü Kerim Beşok elde etti. Böylece; 2012 şampiyonu Yücebaş birinci, 2015-2016 şampiyonu Haskasap ikinci ve 2013 şampiyonu Beşok üçüncü olarak podyumu şampiyonlar oluşturmuş oldu. Günün başarılı isimlerinden, genç sporcu İzer Özvurulmuş dördüncü olurken, ilk sekizi tamamlayan isimler sırasıyla; Ahmet Öksüzoğluları, Halil Özgem, Mehmet Akçen ve Ömer Soyer oldu.
Near East Bank ana sponsorluğunda yapılan yarış sonunda Enver Haskasap ikincilik kupasını, yakın tarihte hayatını kaybeden driftçi Yazgım Karakurt’un ailesine hediye etti.

Yarış sonucu;
1.İbrahim Yücebaş
2.Enver Haskasap
3.Kerim Beşok
4.İzer Özvurulmuş
5.Ahmet Öksüzoğluları 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460