banner493

Rusya’dan Katar’a devir teslim

Rusya Devlet Başkanı Vlatimir Putin, Dünya Kupası'nı düzenleme yetkisini, 2022'deki finallere ev sahipliği yapacak Katar'ın Emiri Şeyh Temim bin Hamad el Sani’ye devretti 

Rusya’dan Katar’a devir teslim
banner432

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dünya Kupası düzenleme yetkilerini, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad el Sani’ye devretti.

Rusya Devlet Başkanı Vlatimir Putin, Dünya Kupası'nı düzenleme yetkisini, 2022'deki finallere ev sahipliği yapacak Katar'ın Emiri Şeyh Temim bin Hamad el Sani’ye devretti.
Devir teslim için Rusya Devlet Başkanı'nın resmi ikametgahı Kremlin'de tören düzenlendi. Putin,törende Dünya Kupası düzenleme yetkilerini temsil eden futbol topunu, FIFA Başkanı Gianni Infantino’ya teslim etti, Infantino da bu topu Katar Emiri el Sani’ye verdi.
Rusya Başkanı Putin, ülkesinin 2018 Dünya Kupası’na başarılı bir biçimde ev sahipliği yapmış olmasından gurur duyduğunu söyledi.
FIFA Başkanı Infantino ise törende bu sene düzenlenen Dünya Kupası’nın ev sahibi olan ‘Rusya’ya herkesin aşık olduğunu’ ifade edip Rusça olarak, “Rusya’yı seviyorum dedi.
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad el Sani ise turnuvayı düzenleme konusunda temkinli ifadeler kullandı. Rusya'nın başarısını tekrarlama konusunda zorluk yaşayacaklarını söyleyen El Sani, buna neden olarak da küçük bir ülkeye sahip olmalarını gösterdi.
2.3 milyon nüfusa sahip Katar'ın şeyli El Sani, zorlurkları aşmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylerken; "Rusya'nın başarısını küçük bir ülke olarak tekrarlamamız zor olacak; ancak tüm zorlukların üstesinden geleceğimizi umuyorum" dedi.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460