banner564
banner556

‘Güçlü destek var’

Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile görüşen Özgürgün, hükümetle ilgili düşüncelerin olumlu olduğunu söyledi

‘Güçlü destek var’
 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmelerde tüm konuları değerlendirme ortamı bulduklarını ve temaslardan çok memnun olduğunu ifade ederek, "Bizimle ilgili düşünceleri ve verdikleri güçlü desteği bir kere daha teyit ettik" dedi.
    Özgürgün, Ankara temaslarında Ekonomik ve Mali Protokol'ün işleyişinin de gözden geçirildiğini ve bir sıkıntı olmadığının görüldüğünü belirterek, "O protokolde imzamız var, herhangi bir sıkıntı olmadığını görmekten de büyük memnuniyet duydum. Biz kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.
   Ankara'da yeni yılın ilk çalışma gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile ayrı ayrı görüştüğünü belirten Başbakan Özgürgün, ziyaretin üzücü bir güne denk geldiğini, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini de ilettiğini kaydetti.

Kıbrıs konusu da görüşüldü

   Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile görüşmelerinde Kıbrıs konusu ve diğer tüm iç konularla ilgili konular üzerinde durulduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, KKTC'deki çalışmalar ve bunlarla ilgili alınması gereken tedbirlerin, atılması gereken adımların ele alındığını kaydetti.
    Başbakan Özgürgün, Başbakan Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile yaptığı görüşmede özellikle Ekonomik ve Mali Protokol'ün uygulanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını aktardı.
   Temaslarının çok yararlı geçtiğini ve çok memnun olduğunu dile getiren Başbakan Özgürgün, şöyle devam etti:
   "Sonuçta, birlikte işbirliğimizin her alanda sürmesi ve bunların sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gereken görüşmeleri yapmış bulunuyorum. Ziyaretim bir anlamda da nezaket ziyaretleri şeklindeydi ama konular da gündem de yoğun, hem KKTC'de hem Türkiye'de... Bu anlamda uzun süren görüşmeler oldu. Hem görüşmelerden, hem burada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve devletinin yaklaşımlarından çok memnunum. Bizimle ilgili düşünceleri ve verdikleri güçlü desteği bir kere daha teyit ettik. Nezaket ziyaretiydi ama bütün konuları değerlendirme ortamı bulduk. Çok da memnunum, çok yararlı olduğunu söylemeliyim."

Protokolde sıkıntı yok

   Başbakan Özgürgün, Ekonomik ve Mali Protokol'le ilgili bir soru üzerine, geçen Ağustos ayında imzalanan protokolün işleyişiyle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını gördüklerini belirterek, şunları söyledi:
   "Belirlenen hedefler var, yapmamız gerekenler var. Türkiye ile bu anlamda karşılıklı atılması gereken adımlar var, bunlarda bir kere daha teyitleştik. Protokolle ilgili 4 aylık bir süre oldu. Bu konuda önümüzdeki dönemde yapılacak olan ve yapılması gerekenler ve atılması gereken adımların atılması konusunda da zaten hemfikiriz. O protokolde imzamız var, herhangi bir sıkıntı olmadığını görmekten de büyük memnuniyet duydum. Biz kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 03:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473