banner493

İşleri güçleri şov

banner514

Özgürgün, “İnat ve koltuk uğruna yürütülen hükümet elle tutulur, gözle görülür hiçbir icraat yapmadı” dedi

İşleri güçleri şov
banner432

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün “Halkın iradesini hiçe sayıp dört ortakla inat ve koltuk uğruna yürütülen hükümetin altı ayda elle tutulur, gözle görülür, gerek madden, gerekse manen hissedilebilir hiçbir icraat yapmadığını” savundu.

Yazılı açıklama yaparak hükümeti eleştiren UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, “Halkın tek hissettiği, yapılan zamlar, ekonomik sıkıntı ve kaybedilen umutlardır” dedi.
Göreve geldikleri ilk günden beridir ellerini halkın cebinden çıkarmayan bir hükümet modeli yaşandığını ileri süren Özgürgün, “Her çözümün zam olduğu kanaatindeler, halen daha devlet yönetmenin oyun olmadığının farkına varamadılar, bir de yüzleri kızarmadan geçmiş hükümet zam yapmadı diye yapmak zorunda kaldık şeklinde açıklamalar yapıyorlar, bu bir acizlik göstergesidir, çözümler üretecekleri yerde hükümetteki bir partinin milletvekilleri devletten alacakları hayat pahalılığını hayır kurumlarına bağışlayacaklarının şovunu yaparak gündem değiştirmeye çalışıyorlar” dedi.
CAS’ın eylemlerine değinen Özgürgün, CAS personelinin her gün sokaklarda olduğunu, hükümetin, “beceriksizliği ve uyumsuzluğu yüzünden” çalışanların işsiz, aşsız, ekmeksiz bırakılması, polisle karşı karşıya getirilip kadınların yerlerde sürüklenmesine zemin hazırlanmasının kabul edilemez bir insanlık ayıbı olduğunu ifade etti.

“Çiftçi ve hayvancı isyanda”

banner520
Çiftçi ve hayvancının da isyan noktasına geldiğini savunan Özgürgün, “İnsanların mazot alacak paraları kalmadı, hükümet halen daha oyalama yolunda ısrarcı, özel sektörü zaten batırdınız bir de hayvancı ve çiftçiyi batırırsanız vay halimize, o zaman bu halk size protesto nasıl yapılır, sokağa nasıl inilir gösterecektir” dedi.

Turizmi geliştirme vizyonları yok
Uçuş sayılarının düşmesi ile ilgili adım atmayan hükümetin herhangi bir turizm geliştirme vizyonunun bulunmadığını iddia eden Özgürgün, şöyle devam etti:
“2017 verilerine göre Ercan Devlet Havalimanı’nı kullanan turist ve yerli sayısı 1,945,371 kişidir ve bu, ülke liman girişlerinin %95’ine tekabül etmektedir. Yeni Ercan Havalimanı bittiğinde ise kapasite 5.5 milyonu aşacak, peki turizmde atılım yapmak için, uçuşları çoğaltmak için ve en önemli lokomotif sektörlerden biri olan turizmi, özellikle de eko ve butik hotel turizmini kalkındırmak için havalimanın bitmesini mi bekleyeceksiniz?”  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465