İstanbul’da  kritik zirve

Erdoğan, Tatar ve Özersay görüşmesinde Kıbrıs meselesi, Doğu Akdeniz’deki son durum, ekonomik ve mali konular ele alınacak

İstanbul’da  kritik zirve

Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay günübirlik çalışma ziyareti kapsamında bugün İstanbul’a gidiyor.
Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun da eşlik edeceği Başbakan Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay öğleden sonra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile biraraya gelecek.
Kudret Özersay TAK’a yaptığı açıklamada, görüşmede özellikle ekonomik ve mali konuların ele alınacağını belirtti.
Kudret Özersay, UBP-HP Koalisyon Hükümeti’nin güven oyu almasının ardından Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ile çalışma toplantısı yapacaklarını ifade ederek, “Toplantıda Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz’deki son durum, özellikle ekonomik ve mali konular ele alınacak” dedi.
Bu sabah 07.30 sıralarında Ercan Havaalanı’ndan İstanbul’a hareket edecek heyette, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Sunat Altuğ ile Protokol Müdürü Cem Topçu da yer alacak. Heyet bu akşam adaya dönecek. 

UBP bayramlaşacak
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, Ramazan Bayramı boyunca ilçe binalarında partililerle bayramlaşacak. Ersin Tatar, bayramın birinci günü olan yarın Lefkoşa Atatürk Meydanı’ndaki (Sarayönü) UBP merkez binasında tebrikleri kabul edecek.
UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, bayramlaşma saat 10.00’da başlayacak.
Tatar, bayramın ikinci günü ise, sabah saat 10.00’da UBP Gazimağusa İlçe binasında, saat 12.00’de UBP İskele İlçe binasında, saat 17.00’de ise UBP Girne ilçe binasında partililerle bayramlaşacak. 
Başbakan Ersin Tatar, bayramın son günü olan Perşembe günü de bayramlaşma için saat 10.00’da UBP Güzelyurt İlçe binasında, 12.00’de de UBP Lefke İlçe binasında olacak.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 ay Önce

SANKİ TELEFONDA GÖRÜŞEMEZLERDİ..... ABD BAŞKANLARI TC BAŞKANLARINI AYAKLARINA ÇAĞIRIR, TC BAŞKANLAR DA KKTC YÖNETİCİLERİNİ.........

SIRADAKİ HABER