banner564
banner556

İzmir'deki fuara 18 kurum katılıyor

Bakan Atun, İzmir’deki fuarda yerel ürünlerin yanı sıra ülkede faaliyet gösteren üniversitelerin tanıtımının da yapılacağını belirtti

banner611
İzmir'deki fuara 18 kurum katılıyor
banner598
banner616
Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, Türkiye’de İzmir Enternasyonal Fuarı’nın (İEF) açılışına katıldı. 
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, 84’üncüsü düzenlenen fuarın bu yıl partner ülkesi Türkmenistan, onur ili Eshişehir, teması da “eğitim” olarak belirlendi.
Fuarın açılış törenine, Atun’un yanı sıra Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 ülkeden bakan ve bakan yardımcıları, bölge vekilleri ile çok sayıda il ilçe belediye başkanı katıldı. 
Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, fuarın açılışı için düzenlenen seremoniye konuk ülke bakanları ile birlikte katıldı, ardından heyetiyle birlikte KKTC standında incelemelerde bulundu.
Atun’a Sanayi Dairesi Müdürü Soley Akçaba, Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, KKTC İzmir Konsolosu ve diğer yetkililer eşlik etti.

Üniversitelerde tanıtılıyor
Sunat Atun, fuara KKTC’den bu yıl 18 kurum ve kuruluşun yanı sıra 7 üniversitenin katıldığını ifade ederek, fuara bu yıl bakanlığın organizasyonu altında 40. kez katılım gerçekleştirdiğini söyledi.
Atun, yerel ürünlerin sergi ve tanıtımının yapılacağı fuarda ülkede faaliyet gösteren üniversitelerin tanıtım ve öğrenci kayıt işlemlerinin gerçekleşeceğini belirtti.
Sunat Atun, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın yer alacağı fuarda, ülke turizminin yanısıra kültür-sanatın da tanıtımının yer alacağını ifade etti.
İzmir Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’ndaki KKTC standında, Kuzey Kıbrıs turizmi, kültür sanatı ve üniversitelerinin tanıtımı yanında gıda ürünleri, temizlik malzemeleri ve kimyasal ürünler, Kıbrıs lokumu, Kıbrıs helvası, alkollü-alkolsüz içecekler, Kıbrıs’a özgü taşlat ve plastik ham maddeden üretilen ürünler, kağıt peçete ve havlu çeşitlerinin sergi ve tanıtımı yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473