banner564
banner556

Özersay: Gerçek bir değişim talebi var

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, toplumdaki tüm kesimlerde gerçek bir değişim arayışı olduğunu, vatandaşların yeni ve vizyon sahibi bir Cumhurbaşkanı istediğini söyledi.

Özersay: Gerçek bir değişim talebi var
Özersay, Kıbrıs Türk Kadınlar Konseyi Girne şubesini ziyaret ederek konsey üyesi kadınlarla görüştü.
Özersay, ziyarette yaptığı konuşmada toplumdaki tüm kesimlerde gerçek bir değişim arayışı olduğunu, vatandaşların yeni ve vizyon sahibi bir Cumhurbaşkanı istediğini söyledi. Özersay “birileri anketlerle vatandaşın aklını karıştırmak istiyor ama artık herkes her şeyin farkındadır. Sokağın nabzı başka türlü atıyor. Halk sıradan değil, gerçek bir değişim istiyor. Kıbrıs Türkü’nün haklarını müzakere masasında en iyi şekilde savunabilecek bir Cumhurbaşkanı istiyor. Bunun da bir müzakere tecrübesi, uluslararası hukuk ve diplomasi bilgisi gerektirdiğini herkes biliyor” dedi.
Özersay, siyasi parti yönetimlerinin vatandaşa güven vermediğini bu yüzden bağımsız ve tarafsız bir Cumhurbaşkanı olarak aday çıktığını da vurguladı.
Ülkenin farklı yerlerinde yaptığı ziyaretlerde vatandaşların siyasi parti kökenli adaylara dönük güvensizlik yaşadığı gözlemlerinde bulunduğunu kaydeden Özersay, toplumsal bir başarıya imza atmak için gerçek bir değişim zamanının geldiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 09:31
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473