banner493

Özgürgün: Hükümet fiilen yoktur

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun ve hükümetin icraatlarını eleştirerek, “Halkımıza 1 yıldır reva görülen zulmün sonlandırılması ana muhalefet partisi UBP için rüya değil, hedeftir, görevdir” dedi.

Özgürgün: Hükümet fiilen yoktur
banner432
Özgürgün, dün yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun bazı açıklamalarını ve hükümetin icraatlarını eleştirdi.


“Ülkenin en öncelikli meselesi Yorgancıoğlu hükümetinden biran önce kurtulmaktır. Hükümet fiilen yoktur, gideceğini söylediği sona çoktan varmıştır” iddiasında bulunan Özgürgün, “Hükümeti sonuna kadar götürmekte ısrar etmek, halkımıza 1 yıldır reva görülenleri sürdürmekle eş anlamlıdır” ifadesini kullandı.
Ülkedeki tüm sendikaların ayaklandığını, toplu eylem planı hazırlandığını savunan Hüseyin Özgürgün, “Başbakan, hala daha ülkeyi çok iyi yönettiğini sanmakta ve parti gazetesi aracılığıyla kamuoyu oluşturmaya gayret etmektedir. Sayın Yorgancıoğlu Anayasa değişikliği dâhil tüm sorunların hallini Kıbrıs konusunun çözümüne bağlayarak işin içinden sıyrılmayı yeğlemektedir” iddiasında bulundu.

“Sessiz kalmayacağız...”
Hükümete gelme gibi bir beklentileri olmadığını da vurgulayan Özgürgün, halkın şu anki hükümetten kurtulma talebi olduğunu savunarak, “UBP halkın verdiği ana muhalefet görevini sürdürmekte, ülkeyi, hak ettiği yönetimi sergileyemeyenlerden kurtarmak için gereğini yapmakta kararlıdır. Bu hükümetin beceriksizliklerine, devletimize zarar verecek eylem ve söylemlerine, Kıbrıs konusundaki yamukluklarına asla sessiz kalmayacağız...” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 09:49
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460