banner493

Mücahitlerden değerlendirme

Yılmaz Bora, “Anastasiadis’in görüşme masasını terk etmesi Rum zihniyetinin asla değişmeyeceğini bir kez daha ortaya koymuştur” dedi

Mücahitlerden değerlendirme
banner432
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, “Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in görüşme masasını terk etmesiyle, başından beri bugüne dek sürdürülen görüşmelerde Rum zihniyetinin asla değişmediğini ve değişmeyeceğini bir kez daha ortaya koymuştur” dedi. Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ın Yunanistan’a ilhak amacı ile Yunanistan ile Kıbrıs Rumlarının her zaman ortak çaba ve girişimleri karşısında gerek Anavatan Türkiye gerekse Kıbrıs Türk halkının her aşamada ortaya koyduğu ‘ağırbaşlı ve sabırlı tutumu’ yanlış değerlendirmeye devam ettiğini belirtti.Bora, söz konusu yanlış değerlendirme yanında Kıbrıs’ta yaşanan tarihi gerçekleri kamuoyu ile paylaşmak istediklerini kaydetti.

51 yıl önceki macera...
Bora, 20 Temmuz ve 1 Ağustos tarihi olaylarının yıldönümlerinin yaşandığı bugünlerde konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: 
“1 Nisan 1955’de “EOKA” tedhiş örgütü ile netice alacaklarından emindiler. Terör ile insanları korkutup yıldıracaklarını sandılar. İngilizlerin aradan çekilmelerinden sonra işlerinin çok daha kolay olacağını sanıyorlardı. 51 yıl önce çıktıkları bu maceradan geldikleri bugünkü aşamada hala daha ayni zihniyette ısrar ettiklerini, yalan ve entrikalarla silah zoru ve terör ile gasp ettikleri Kıbrıs Cumhuriyeti’nin sözde meşru yönetimi olarak meseleyi kendi lehlerine ulaştıracaklarının gafletinden hala kurtulamadıklarını görmekteyiz. 
Görüşmelerin bugünkü aşamasında Rum tarafının görüşmecisi Anastasiadis efendinin görgü ve etiket tanımayan bir tutumla görüşme masasını terk etmesiyle başından beri bugüne dek sürdürülen görüşmelerde Rum zihniyetinin asla değişmediğini ve değişmeyeceğini bir kez daha ortaya koymuştur. Anastasiadis efendi ve Rum tarafı geçmişte yaşananları ve bununla ilgili alınan karar ve yapılan uygulamaları unutturmak istemektedirler. Bir kez daha bir hatırlatma daha yapalım ve herkes Türk tarafını suçlamasın...


Gazze ve Irak’ta yapılan vahşetler
Gazze’de Filistin halkına ve Irak’ta Türkmenlere yönelik insanlık dışı vahşetler karşısında çok şükür bizlerin yanı başında Büyük Türk Ulusu vardır.
Her gün Tv kanallarında ve yerel gazetelerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’ni aşağılayıcı ifadeler kullananların artık biraz utanması gerekmiyor mu? Bağımsız devletimizin kendilerine sağladığı barış, huzur ve güven ortamından rahatsızlık mı duyuyorlar? Halkımız devleti aşağılayıcı ifadeler kullananlardan rahatsızlık duymaktadır. Biraz akıl, insaf ve sağduyu ne zaman hakim olacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 09:58
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460