banner493

Üniversite açılsın

İskeleli esnaf, bölgenin isteklerini Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu’na aktardı

Üniversite açılsın
banner432
Engin Serhan Cömert başkanlığındaki İskele Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu’nu ziyaret etti. Arabacıoğlu’nun Eğitim Bakanlığı’ndaki makamında gerçekleşen kabulde, Birlik Başkanı Cömert İskele bölgesine üniversite açılması talebini Bakan Arabacıoğlu’na iletti.

Cömert: Bölge gençleri istihdam edilebilir
İskele Ticaret Lisesi’ne turizm bölümü açılması ve burada eğitim görmüş öğrencilerin bölgedeki otellere yerleştirilmesi isteğinde bulunan Cömert, ayrıca bölgeye yerleşmiş yabancı ailelerin çocuklarına kendi anadillerinde eğitim verilmesi talebinde bulundu.


Arabacıoğlu: 600 dönüm arazi tahsis edildi
Bakan Arabacıoğlu da Çukurova Üniversitesi için İskele bölgesinde 600 dönüm arazi tahsis edildiğini fakat üniversitede rektörün değişmesiyle işin askıya alınmış olabileceğini açıkladı. KKTC’den bir heyetin Çukurova Üniversitesi’nde temaslarda bulunacağını ve bu konunun da gündeme geleceğini belirten Arabacıoğlu, KKTC’nin üniversiteler ülkesi olarak öne çıkması hedefine vurgu yaptı. Ticaret Lisesi’ne turizm bölümü açılmasıyla ilgili olarak Arabacıoğlu, yeterli öğrenci sayısına ulaşılmasıyla bunun mümkün olacağını, hâli hazırda Çalışma Bakanlığı’yla otellerin ortaklığında uygulamalı eğitimlerin sürdüğünü ifade etti. Okullardaki eğitimin Türkçe olduğunu da kaydeden Bakan Arabacıoğlu yabancı dilin pekiştirme adına gerek duyulması halinde verilebileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 10:01
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460