banner564
banner622

Yasal eksik giderilecek

Dürüst, ithal edilen veya ihraç edilecek yüklerin taşımacılığının, geçimlerini bu işten sağlayanlara verilmesi gerektiğini belirtti

Yasal eksik  giderilecek
banner598
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, ülkeye ithal edilen ve ihraç edilecek malların taşımacılığının, geçimini sadece taşımacılıkla sağlayan işletmeler tarafından yapılması gerektiğini söyledi.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre Dürüst, önceki gün Gazimağusa bölgesinde Gazimağusa Belediyesi, Özkam Nakliyat Şti. ve Liman İşçileri Şti.’ni ziyaret etti.
Kemal Dürüst, Özkam Nakliyat Şirketi’ne ziyareti esnasında yaptığı konuşmada, ithal ve ihraç edilecek malların taşımacılığının “sadece bu sektörden geçimlerini sağlayan kişi ya da kuruluşlarca yapılmasının gerekliliğini” kaydetti.
Bakan Dürüst, bir takım yasal mevzuat eksikliğinden kaynaklı olarak, iş insanlarının, kendi ürünlerini kendi araçları ile taşıyor olmalarının, geçimini sadece taşımacılıkla sağlayan sektör çalışanlarının kazançlarını aşağılara çektiğini vurguladı.
Bakan Dürüst, konu ile ilgili mevzuatın düzenlenmesi için çalışmaların sektör temsilcileriyle istişare içerisinde başlatılacağını belirtti.
Özkam Nakliyat Şirketi Başkanı Hasan Nizam da, sektörün en büyük sorununun, tüccarların kendi yüklerini kendilerinin taşıması olduğunu, tüccarın bu tutumu karşısında sektörün durma noktasına geldiğini belirtti.

Arter ile projeleri görüştü
Bakan Kemal Dürüst, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile gerçekleştirdiği görüşmede, Gazimağusa’nın daha da gelişmesi için neler yapılabileceğini görüşmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, özellikle teknik konularda, teknik ekipler düzeyinde, Bakanlık ile sürekli istişare halinde olduklarını, ziyaretin bazı teknik konularda daha yakın bir istişare imkanı vereceği için kendileri açısından önemli olduğunu belirtti.
Üniversitelerin artan öğrenci sayılarına paralel olarak, kentlerin ihtiyaçlarının çeşitlenerek büyüdüğünü anımsatan Arter, toplu taşımacılık ve taksi hizmetleri kapsamında Bakanlık ile işbirliği içerisinde yürütülmesi gereken konuların bulunduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473