banner564
banner556

49 başvuru yapıldı

Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin sonuçları Pazartesi açıklanacak

49 başvuru yapıldı
Kültür Dairesi, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının gelişmesini sağlamak amacıyla 26 yıldan bu yana düzenlediği Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin sonuçlarını Pazartesi açıklayacak.
Kültür Dairesi’nin, bu yıl 27.’sini düzenlediği Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin seçici kurulu belirlendi.
Kültür Dairesi’nin verdiği bilgiye göre, yarışmanın seçici kurul üyeliklerini yapacak fotoğraf sanatçıları, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yarışmalar Onay Sorumlusu Dr. Ömer Gemici, Afiap ünvanlı Mine Evren Ertuğrul ve BEYFOT – Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı olarak belirlendi. Kültür Dairesi’nin davetlisi olarak Türkiye’den KKTC’ye gelen fotoğraf sanatçıları bu hafta sonu XXVII. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’ne başvuran eserleri değerlendirecek.

Yarışmaya 49 kişi başvurdu
   Konuların serbest bırakıldığı Siyah/Beyaz ve Renkli kategorileri ile hem Siyah/Beyaz hem de Renkli fotoğraf kabul edilen “Yaşam Boyu Eğitim” başlığı altında, toplamda 3 kategoride eser kabul edilen yarışmaya 28 Kasım 2017 tarihine kadar başvuru alındı. 17 yaşını dolduran tüm KKTC vatandaşlarının başvurabildiği yarışmaya, her bir kategoriye en az üç, en çok beş eser vererek tüm kategorilerde müracaat edebilen toplam 49 kişi başvurdu.


Sergi açılışı ve ödül töreni AKM’de...
   Seçici kurulun ödül vermeye ve sergilemeye değer bulacağı eserlerin 19-29 Aralık tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) sergilenmesi planlanıyor. Ödüller de sergi açılışında verilecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473