Bolulu gençler, Lapta ve Kantara’daki kamplarda misafir edildi

Değişim programı başladı

Bolulu gençler, Lapta ve Kantara’daki kamplarda misafir edildi

 Türkiye ve KKTC arasında iki ülke gençlerinin karşılıklı etkileşiminin yanı sıra kültürel ve tarihsel donanımını artırmayı amaçlayan gençlerin değişim programı başladı.

Gençlik Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, bu kapsamda Bolu Gençlik Merkezi’nden gençler 17-23 Şubat tarihleri arasında Gençlik Dairesi’ne bağlı Lapta ve Kantara’daki gençlik kamplarında misafir edildi.
Program çerçevesinde ülkenin tüm bölgelerinde gezi ve gözlem yapan gençler, doğa ve kültürel mirasları görme fırsatı buldular. Paşaköy Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu’nun gerçekleştirdiği kına gecesine de katılan gençler, geleneksel Kıbrıs kına gecesi adetlerini ilgiyle izlediler.
Bolu Gençlik Merkezi gençleri aynı zamanda Lapta Huzur Evi’nde kalan yaşlılara müzik dinletisi sunarken, Lapta’da sahil temizliği de yaptılar. 
Program kapsamındaki etkinliklere katılan Gençlik Dairesi Müdürü Şifa Çolakoğlu, böylesi değişim programlarının ülke tanıtımına büyük olanak sağladığını belirterek, misafir gençleri olabildiğince doğru bilgilendirdiklerini vurguladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER