“Emperyalist  ülkelerin oyunu” 

Zorlu Töre, Türk ordusunun Kıbrıs’tan geri çekilmesini isteyenlerin olduğunu söyledi

“Emperyalist  ülkelerin oyunu” 

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Türk ordusunun geri çekilmesini isteyenlerin Türkiye’ye yönelik güvenlik tehdidini görmezden gelemeyeceğini kaydetti.
Töre “Türkiye’nin stratejik üstünlüğünü kaldırmak isteyen sömürgeci ve emperyalist ülkelerin oynadığı oyunlar iyi bilinmesi gerekir” dedi.
Zorlu Töre, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde gerçekleşen ve Azerbaycanlı Islahatçı Gençler Birliği tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan ve diğer ülkelerden milletvekillerinin, Türkiye’de bulunan diğer temsilcilerin, Yeni Yüzyıl Üniversitesi akademisyenlerinin de yer aldığı anma etkinliğinde Zorlu Töre, Azerbaycan kenti Hocalı'da Ermeniler tarafından soykırıma tabi tutulan aziz şehitleri minnetle andığını kaydetti.
“Türk milleti tarih sahnesinde çok katliamlarla karşılaştı, çok vahşi saldırılarla karşılaştı, çok büyük soykırımlarla karşılaştı ama biz Türk milleti, birlik ve beraberlik içerisine girdiğimiz müddetçe tarih sahnesinde her zaman daima güçlü bir millet olmuşuzdur” diyen Töre şöyle devam etti:
“Yerimiz daima cihan milleti olmuştur. Birçok coğrafyada Türk milletinin tarihi hatıraları vardır. Azerbaycan Kafkasya da bizim göz bebeğimizdir. Hocalı’da yapılan soykırım hareketi Kıbrıs’taki Türklerin de yüreğini dağlamıştır. Çünkü Kıbrıs’ta da Rum-Yunan ve Helenistler tarafından bir soykırım yapıldığı gerçeği ortadır.”
Töre, Türk ordusunun geri çekilmesini isteyenlerin Türkiye’ye yönelik güvenlik tehdidini görmezden gelemeyeceğini kaydederek Türkiye’nin stratejik üstünlüğünü kaldırmak isteyen sömürgeci ve emperyalist ülkelerin oynadığı oyunların iyi bilinmesini istedi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER