banner564
banner556

 “Söyle Kıbrıs’ım”  sanat etkinliği Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi

Geliri bağışlanacak

 “Söyle Kıbrıs’ım”  sanat etkinliği Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi

 Girne Ada Lions Kulübü tarafından hazırlanan “Söyle Kıbrıs’ım”  sanat etkinliği Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sanat etkinliğinden elde edilen gelir Gazimağusa’da KIBATEK Vakfı Genel Merkez Binası’nda açılmaya çalışılan Kıbrıs Türk Edebiyat Müzesi’ne bağışlanacak.
Söyle Kıbrıs’ım gösterisinde; Bariton Evren Karagöz, piyanist Burcu Müniroğlu Karagöz eşliğinde Kıbrısa özgü türkü, şarkı ve ağıtları seslendirirken; Edebiyat Öğretmeni Dervişe Güneyyeli Kutlu program akışına uygun olarak öykü ve şiirler okudu. Minik öğrenciler de canlı heykel olarak yer aldı.
Kalabalık bir sanatsever topluluğunun Atatürk Kültür Merkezi’ni doldurduğu gösteriyi Rum Meclisi eski milletvekili Keti Klerides de izledi.
KIBATEK Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Bozkurt, gösteriden sonra yaptığı konuşmada; KIBATEK Vakfı’nın her türlü güçlüğe rağmen çalışmalarına devam ettiğini, Kıbrıs Türk Ededebiyat Müzesi’nin herkes için öğretici bir yer olacağını belirtti.
Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alev Ulubay da Federasyonun Uluslararası Lions Kulüplerinin bir parçası ve onun programına uygun olarak beş ana dalda faaliyetlerine devam ettiğini, Girne Ada Lions Kulübü’nün gerçekleştirdiği Söyle Kıbrıs’ım etkinliğini bu faaliyetlerden biri olarak gördüklerini söyleyerek katkısı olan herkese teşekkür etti.

Amaç katkıda bulunmak
Girne Ada Lions Kulübü Başkanı Esen Yalın Aktoprak da Kulübün sağlık ve eğitim konularındaki bağış ve etkinliklerinin yanında kültür faaliyetlerine de önem verdiklerini söyleyerek, bu geceyi düzenlemekteki asıl amacın elde edilecek gelirle Kıbrıs Türk Edebiyatı Müzesi’nin gerçekleştirilmesi çalışmalarına bir nebze de olsa katkı yapmak olduğunu açıkladı.
KIBATEK Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Yıldız ise KIBATEK’in yürüttüğü uluslararası faaliyetler hakkında bilgi vererek, bu çerçevede Kıbrıs Türk Edebiyat Müzesi’nin gerçekleşmesinin Kıbrıs Türk Edebiyatı’nın tanıtılması çabalarına da büyük katkı yapacağını açıkladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474