banner493

“Selvi Boylum Al Yazmalım”

Türkiye’nin sevilen Rock müzik gruplarından Moğollar, Girne Antik Liman’da muhteşem bir konser verdi

“Selvi Boylum Al Yazmalım”
banner432
Girne Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz boyunca sürecek olan 5. Girne Kültür, Sanat Günleri’nin ikinci konseri, önceki gün akşam Girne Antik Liman’da gerçekleşti.
Türkiye’nin sevilen Rock müzik gruplarından Moğollar, limanda kurulan platformda şarkılarını söyleyerek, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı. Moğollar, halka açık ücretsiz olarak yapılan konserde sevilen şarkılarının yanı sıra, “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Çiçek Abbas” ve “Devlerin Aşkı” gibi yine kendi besteleri olan film müziklerini seslendirdi.
banner499
“Konsere kitapla gel, saklama bağışla” sloganıyla başlatılan kampanyaya da vatandaşlar ilgi gösterdi. Konserde biriktirilen kitaplar, kitabı olmayanlara bağışlanacak.

Güngördü: Limanı geri istiyoruz
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, konser öncesi yaptığı konuşmasında, ülkenin en önemli gezinti alanlarından biri olan Girne Antik Liman’da uzun bir aradan sonra konser verilmesinin önemine dikkat çekti. Güngördü, limanın Girne Belediyesi’ne geri verilmesini istediklerini belirterek, bu konuda girişim başlattıklarını ifade etti. Güngördü, Türkiye’nin unutulmaz sanatçıları Cem Karaca ve Barış Manço ile beraber uzun bir süre çalışan Moğollar grubunun şarkılarını gençliğinden beri severek dinlediğini kaydetti.
Grubun kurucu üyelerinden Cahit Berkay ise konuşmasında, Kıbrıs’a ilk kez 1974 öncesinde Cem Karaca ile birlikte geldiğini belirterek, yıllar sonra merhum Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’yla birlikte Girne’de sahneye çıktıklarını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 09:14
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460