banner556

Atamsoy için yarın meclis’te tören düzenlenecek

Vefat eden Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor eski bakanı Ahmet Yusuf Atamsoy için yarın saat 11.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlenecek.

Atamsoy için yarın meclis’te tören düzenlenecek

Atamsoy törenin ardından lefkoşa kabristanlığı’nda toprağa verilecek

Lefkoşa, 1 Ağustos 14 (T.A.K): Vefat eden Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor eski bakanı Ahmet Yusuf Atamsoy için yarın saat 11.30’da Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlenecek.

 

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, dün vefat eden Atamsoy, Meclis’teki törenin ardından İsmail Safa Camii’nde kılınacak cenaze namazını müteakip Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verilecek.

 

AHMET YUSUF ATAMSOY’UN ÖZGEÇMİŞİ

 

Ahmet Yusuf Atamsoy, 1936 yılında Gazimağusa kazasına bağlı Sazlıköy’de doğdu.

 

Öğretmen Koleji’nden mezun olduktan sonra bir süre öğretmen, daha sonra da memur olarak görev yaptı.

 

Atamsoy, Kıbrıs Türk Federe Devleti’nin ilanından (1975) sonra oluşturulan ilk Kurucu Meclis’in üyelerindendir.

 

Atamsoy; 1981 Genel Seçimleri’ne Demokratik Halk Partisi (DHP) Milletvekili adayı olarak katıldı, ancak seçimi kazanamamasına rağmen Demokratik Halk Partisi'nin de ortağı olduğu 3. Çağatay Hükümeti’nde (15 Mart 1982-29 Kasım 1983) dışarıdan Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Bakanı görevine atandı.

 

KKTC’nin ilanından sonraki Kurucu Meclis’te de görev alan Atamsoy, milletvekili adayı olduğu partisinin (DHP) 23 Haziren1985 tarihli genel seçimlerde % 8’lik barajı aşamaması nedeniyle Meclis dışında kaldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473