banner493

200 milyon lira  borç ödendi

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun toplantısında finansal konularla ilgili bilgiler verdi 

200 milyon lira  borç ödendi
banner432

 Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun toplantısında finansal konularla ilgili bilgiler verdi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulunun Temmuz ayı olağan toplantısında konuşan Burhan Karaçam, Başkan Ali Koç'un desteğiyle 1,5 aydan kısa
bir süre içinde 200 küsur milyon lira borç ödediklerini söyledi.
Karaçam, Başkan Ali Koç'un FBTV'de camiaya sesleniş programında yaptığı açıklamaları hatırlattığı konuşmasında geniş bir sunum yaptı.
Toplam borcun, 800 milyon lira olan cironun 4 katına, zararın ise cironun 2 katına çıktığını belirten Karaçam, kulübün içinde bulunduğu mali durumun iç açıcı olmadığını dile getirerek şunları aktardı:
"Sizlere çok pembe, güzel şeyler söylemeyeceğim ama biz umutluyuz. Sizlere güveniyoruz, el birliğiyle belirli bir süreçte bu yükün altından kalkacağımıza inanıyorum. Ali Koç'un desteğiyle 1,5 aydan kısa bir süre içinde 200 küsur milyon lira borcu ödedik. Personele ve sporculara borcumuz yok. Biz camiamızın desteğini istiyoruz. Çok zorlu bir yoldayız ama üstesinden geleceğiz."
Burhan Karaçam, 353,5 milyon lira sermaye artışı yapıldığını anlattığı sunumunda, Başkan Ali Koç'un kulübe 50 milyon dolar hibe ettiğini hatırlattı.
Borcun yüzde 80'inin döviz cinsinden olduğunu bildiren Karaçam, büyük bir mali disiplin getireceklerini ve geleceğe umutla baktıklarını ifade ederek sözlerini tamamladı.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460