Adı saray kulislerinde

Galatasaray'ın hedefinde genel olarak yabancı teknik adamlar yer alırken, yerli olarak ise Abdullah Avcı ismi kulislerde konuşuluyor

Adı saray kulislerinde
banner432
Galatasaray'da teknik direktör arayışları devam ediyor. Yönetim, önümüzdeki sezon takımın başına getireceği ismi henüz netleştirmedi. Galatasaray'ın hedefinde genel olarak yabancı teknik adamlar yer alırken, yerli olarak ise Abdullah Avcı ismi kulislerde konuşuluyor.
Galatasaray Yönetimi, 26 Mayıs'ta Fenerbahçe ile oynanacak Türkiye Kupası finalini bekliyor. Sarı kırmızılılar, finalin ardından teknik direktör konusunda temaslarını hızlandıracak. Galatasaray'ın ön görüşme yaptığı birçok isim oldu. Sarı kırmızılılar Shakthar Donetsk'ten ayrılacak Mircea Lucescu ile yaptığı ilk görüşmede Mayıs ayı sonunda yeniden masaya oturmak için söz aldı. Rumen teknik adam, sezon bittikten sonra görüşebileceğini ifade etti. Uzun süre Lucien Favre ile görüşen Galatasaray Yönetimi, İsviçreli teknik adamın Batı Avrupa'da bir takım çalıştırmak istediğini söylemesi üzerine Favre defterini kapatmıştı.
Sarı kırmızılılar Şili'nin eski teknik direktörü Jorge Sampaoli ile temaslarını sürdürüyor. Ancak tecrübeli teknik adamın transferi için Şili Milli Takımı'na tazminat ödenmesi gerekiyor. Galatasaray Yönetimi, bu büyük sorunu çözmek için çaba sarfedecek. Galatasaray'ın teknik direktör adayları arasında Fiorentina'nın Portekizli teknik direktörü Paolo Sousa, Nice'i çalıştıran Claude Puel ve deneyimli teknik adam Marcelo Bielsa yer alıyor.
Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nın kazanılması halinde oyuncuların memnun olduğu Riekerink'i de önümüzdeki sezon takımın başında tutabilir. Yönetim, takımın başına geldiği günden beri gelişme gösteren Hollandalı çalıştırıcıyı, oyuncuları yakından tanımasından dolayı alternatif olarak düşünüyor.
Kulislerde konuşulan bir diğer isim ise Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı. Galatasaray Yönetimi, camiayı ve ligi yakından tanıyan Avcı'nın önemli bir teknik adam olduğu ve kupa finalinden sonra durum değerlendirmesi yapılabileceği fikrinde.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 10:04

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER