Atıcılar göz doldurdu

''2018 Havalı Silahlar 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Kupası’’ yapıldı

Atıcılar göz doldurdu

 KKTC Atıcılık Federasyonu’nun 2018 faaliyet programı çerçevesinde yer alan UKÜ Spor Kompleksi, Arena Salonu Havalı Atış Poligon’unda yapılan atışlarının ardından tamamlandı. 

 2 gün süren mücadele sonunda Tüfek Büyük Erkekler’de Lefkoşa Avcılık Atıcılık adına yarışan Mehmet Olgun,Tüfek Genç Erkekler’de Alayköy Avcılık Atıcılık adına yarışan Tolga Kansu, Tüfek Büyük Kadınlar’da Lefkoşa Avcılık Atıcılık adına yarışan Pınar Ş. Kavaz ve Tüfek Genç Kadınlar’da ise UKÜ Spor Birliği Kulübü adına yarışan Laden Efendi 1’inci olmuştur. Ayrıca Tabanca Büyük Erkekler’de Polis Genel Müdürlüğü adına yarışan Aykut Çavuşoğlu, Tabanca Genç Erkekler’de Alayköy Avcılık Atıcılık adına yarışan Tamer Yiğit Soykan ve Tabanca Büyük Kadınlar’da Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına yarışan Gülbahar Avcı ve Genç Kadınlar’da ise UKÜ Spor Birliği Kulübü adına yarışan Emine Yontucu 1’inci oldu.  
Yıldız Tüfek Birincisi Alayköy Avcılık Atıcılık adına yarışan Onur Ulaş, Yıldız Bayan Teşvik Ödül Birincisi ise UKÜ Spor Birliği adına yarışan Gülbeyaz Yılmaz oldu. 
Paralimpik Tabanca – Tüfek Atış dallarında UKÜ Spor Birliği ve Levent Atıcılık Kulübü adına yarışan Emine Bozkurt, Orkun Bozkurt, Pınar Yağmur, Besim Zafersoy, Günay Kibrit ve Hürmüs Atakanlı Birinci oldu.            

ISSF Kurallarının geçerli olduğu ve toplam 53 sporcunun katılım gösterdiği Müsabakalarda Derece alan atıcı sporcular aşağıdaki gibidir.
Tüfek Büyük Erkekler:
1- MEHMET OLGUN              ( Lefkoşa A/A ) 
2- TOLGAY BOYACIOĞLU   ( Güv. K.K’lığı )
3- FEVZİ HAVUTCU               ( Alayköy A/A )      
Tüfek Genç Erkekler:
1.    TOLGA KANSU         ( Alayköy A/A )
2.    MUHSİN GÜRÜN      ( Alayköy A/A ) 
3.    KAAN PAYAS            ( Lefkoşa A/A )
TÜFEK YILDIZ ERKEKLER:
1.    ONUR ULAŞ         ( Alayköy A/A )
2.    MERT EFE GÜNGÖR      ( Alayköy A/A )
TÜFEK TEŞVİK ÖDÜLÜ:
1. GÜLBEYAZ YILMAZ    ( UKÜ Spor Birliği)
TÜFEK BÜYÜK KADINLAR  :
1- PINAR KAVAS                         ( Lefkoşa A/A ) 
2- ECE ÇETİNLER                        ( Güv. K.K’lığı )
3- SELDA ÖZDİLEK             ( Güv. K.K’lığı )
TÜFEK GENÇ KADINLAR  :
1.    LADEN EFENDİ              ( UKÜ Spor Birliği)
2.    SENA DİNÇER                 ( Levent Atıcılık ) 
3.    CEMALİYE ALİGÜLLÜ      ( Levent Atıcılık ) 
TABANCA BÜYÜK ERKEKLER:
1- AYKUT ÇAVUŞOĞLU    ( Polis Genel Müdürlüğü )  
2- BURAK ÖZCEM        ( Polis Genel Müdürlüğü )  
3- GÜNAY KARACAMERT         ( Polis Genel Müdürlüğü )  
TABANCA GENÇ ERKEKLER:
1.    TAMER YİĞİT SOYKAN   ( Alayköy A/A ) 
TABANCA BÜYÜK KADINLAR  :
1- GÜLBAHAR AVCI              ( Güv. K.K’lığı )
2- SEZİN YILDIRIM                ( Güv. K.K’lığı )       
3- GÜLESER ARSLAN            ( Güv. K.K’lığı )

TABANCA GENÇ KADINLAR  :
1.    EMİNE YONTUCU     ( UKÜ Spor Birliği)
2.    TUĞÇE KILINÇ         ( Güv. K.K’lığı )

KULÜPLER:
TÜFEK BÜYÜK ERKEKLER
1  GÜVENLİK KUV.K’LIĞI  
2. ALAYKÖY A/A   
3. LEFKOŞA A/A 

TABANCA BÜYÜK ERKEKLER
1. POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 
2. POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 
TABANCA BÜYÜK KADINLAR
1  GÜVENLİK KUVVETLERİ 
2. UKÜ SPOR BİRLİĞİ  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 10:39

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER