banner564
banner556

Barça kararlı

Barcelona, FIFA'nın verdiği transfer yasağı kararını, CAS’a taşıyacak

Barça kararlı
Barcelona, FIFA'nın verdiği 2 dönem transfer yasağı kararı için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne itiraz edecek.
Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Katalan ekibi, bu zamana kadar "örnek bir model" olarak övündüğü "La Masia" adlı altyapı spor okulunu hedef aldığını öne sürdüğü FIFA'nın "2015 yılının ocak ayındaki ara transfer ve haziran ayında başlayacak yaz döneminde transfer yapamaz" yönündeki kararına karşı yasal mücaelesini sürdürecek.
18 yaş altı oyuncuların transferi ve kaydında kural ihlali yaptığı gerekçesiyle transfer yasağı getirilen Barcelona, FIFA Temyiz Kurulu'na yaptığı itirazın reddedilmesinden sonra CAS'a gideceklerini bildirerek, "Barcelona, dünya çapında tanınan ve akademik, insani, sportif anlamda örnek alınan Masia ruhuna yönelik bu karar konusunda hemfikir olamaz" ifadesini kullandı.
Barcelona kulübü temsilcileri, FIFA Temyiz Kurulu'nun kararı açıklanmadan önce dün İsviçre'nin Zürih kentine gitmiş ve 4 saat süren bir toplantıda FIFA yetkililerine karşı La Masia'nın çalışmalarını savunmuştu.
Bu arada basın toplantısı düzenleyen Barcelonalı futbolcu Javier Mascherano, FIFA'nın kararına ilişkin sorular üzerine, "Yorum yapmak için çok hassas bir konu. Yasalarla ilgili bir konu. Biz futbol oynuyoruz ve bize bu yüzden para ödüyorlar. 4 yıldır formasını giydiğim bu kulüp için La Masia'daki çocuklara çok iyi davrandığını söyleyebilirim. Bu 4 yılda çok fazla çocuk geldi, geçti ve burada oynayabilmek için en iyi oyunlarını sergilemeye çalıştılar. Yapacağım yorum bundan ibaret. Bundan sonrası yasal meseledir ve hassas bir konu olduğundan bilmeden konuşulmaz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465