banner556

Bilmeceye döndü

Siyah beyazlı kulüp son iki aydır yürüttüğü Lanzini ve Gökhan Töre transferlerinde henüz sonuca ulaşamadı

Bilmeceye döndü
Beşiktaş, Rubin Kazan ile anlaştı, ancak Gökhan Töre'yi ikna edemiyor. Genç oyuncu Beşiktaş'ın önerdiği ücreti kabul etmiyor. Lanzini transferinde de henüz son aşamaya gelinmiş değil.
Beşiktaş'ta Manuel Lanzini ve Gökhan Töre için görüşmeler sürüyor.
Siyah beyazlı kulüp son iki aydır yürüttüğü Lanzini ve Gökhan Töre transferlerinde henüz sonuca ulaşamadı.
Gökhan için kulübü Rubin Kazan ile 4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaşan yönetim, genç futbolcu ile henüz uzlaşma sağlayamadı. Gökhan'a istediği yıllık ücret karşısında Oğuzhan Özyakup ile yapılan anlaşmanın şartlarını sunan yönetim, genç oyuncuyu ikna etmekte zorlanıyor.
Sezon öncesi sözleşmesini 2018'e kadar uzatan Oğuzhan'a ilk iki yıl 1.4 milyon euro, üçüncü yıl 1.5 milyon euro, son yıl için ise 1.6 milyon euro ödenecek. Gökhan Töre'ye de bu şartları sunan siyah beyazlılar, genç futbolcudan olumsuz yanıt aldı.
Başkan Fikret Orman, görüşmeyi sürdüren yönetim kurulu üyelerine bu miktardan daha yukarı çıkılmaması için talimat verirken, Gökhan'ın son teklifi kabul etmemesi durumunda transfer gerçekleşmeyecek.
Manuel Lanzini konusunda ise oyuncu ile her konuda anlaşamaya varan yönetim, River Plate'in isteksiz tutumu nedeniyle transferi henüz gerçekleştiremedi. Lanzini ile 5 yıllığına söz kesen siyah beyazlılar, Arjantin Kulübü'ne vergiler dahil olmak üzere 5.2 milyon euro teklif etti.
Bu transferde prensip anlaşması sağlanmasına karşın, imza aşamasında sorun yaşıyor. Arjantinli yetkililerin Beşiktaş'a anlaşmaya ilişkin resmi onayı yollamaması transferin tıkanmasına neden oldu. Bu durumun değişmemesi halinde Beşiktaş, Lanzini'den vazgeçecek ve Fulham forması giyen Kosta Rikalı Byran Ruiz'e yönelecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455