banner564
banner556

Dağdelen ve Arhan Dünya Şampiyonası'nda

Ares Spor Kulübü’nün IRONMAN triatletleri, "Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası"nda mücadele etmek üzere Güney Afrika'ya uçuyor

Dağdelen ve Arhan Dünya Şampiyonası'nda

 Ülkemizin başarılı triatloncuları ve aynı zamanda Türkiye şampiyonu Ares Spor Kulübü'nün sporcuları Cem Dağdelen ile Hüseyin Arhan, Güney Afrika'da yapılacak Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası'na katılmak üzere bugün adadan ayrılıyor.

Zorlu parkuru tamamlamaya çalışacaklar
Yüzme-bisiklet ve koşu parkurlarının, arka arkaya geçilerek en hızlı şekilde finişe ulaşmaya çalışılan triatlon sporunun, en zorlu ikinci mesafesi olan Ironman 70.3 yarışında sporcular, 1.9 kilometre yüzüyor, 90 kilometre bisiklet sürüyor ve akabinde 21.1 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışıyor.

İlk Kıbrıslı triatloncular
Türkiye'de 2017 yılında yapılan Ironman 70.3 yarışında, yaş kategorisinde elde ettiği derece ile Dünya Şampiyonası'na slot kazanan Cem Dağdelen ve Haziran ayında Almanya'da katıldığı Ironman 70.3 yarışında slot kazanan Hüseyin Arhan, Dünya Şampiyonası'nda yarışacak ilk Kıbrıslı Türk triatletler olacak.

1-2 Eylül’de yarışacaklar
Güney Afrika Port Elizabeth kentinde, 1-2 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Nelson Mandela Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası'nda, sadece slot kazanarak katılım hakkı elde eden, Dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce sporcu yarışacak.
Dünya şampiyonasında yarışarak yeni bir ilke imza atacak olan Ares'in, Ironman sporcularına kulüp başkanı Ahmet Özsoy da eşlik edecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473