banner564
banner556

DAÜ’de futbol sınır tanımayacak

Uluslararası Yazarlar Turnuvası yabancı ülke takımlarının katılımıyla dün başladı

DAÜ’de futbol sınır tanımayacak
Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Kıbrıs Türk Spor Yazarları ve Türkiye Spor Yazarları Derneği işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Yazarlar Futbol Turnuvası” başladı.

Sınırları aşan futbol
Sporun birleştirici özelliği ile sınırları ortadan kaldırmak amacıyla “ Sınırları aşan futbol” sloganıyla düzenlenen turnuvaya KKTC ve Türkiye’nin yanı sıra, Almanya, İngiltere, Avusturya ve Macaristan’dan takımlar katılıyor. Turnuvada KKTC’yi temsil eden DAÜ Futbol Takımı’nda Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da yer alıyor.Takımlarda ayrıca, eski sprcular,  sanatçılar, spor yazarları  ve akademisyenler  yer alıyor. Turnuva pazar gününe kadar DAÜ ve Dr. Fazıl Küçük Stadyumları’nda devam edecek. Turnuva öncesi düzenlenen törende, DAÜ’de öğrenim gören 106 ülkeden öğrencilerin kendi ülkelerinin bayraklarıyla stadyum etrafında kortej gerçekleştirmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Atun: Önemli bir organizasyon
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, turnuvanın sloganına dikkat çekerek, siyaset ve ekonominin sınırları ambargolarla  dar çerçeveye alınsa da sporun sınırlarının olmadığını belirtti.
DAÜ’de 106 ülkeden öğrenci bulunduğunu söyleyen Atun, KKTC ambargolar altında olsa da DAÜ’nün bu ambargoları yıktığını söyledi.

Osam: Çok mutluyuz
DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam da, 6 ülkenin takımlarına turnuvada ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Osam, turnuvanın sloganına dikkat çekerek, “Yalnız değiliz 106 ülke arkamızda duruyor” dedi.
Osam, turnuvanın ayrıca dünya barışına katkı koyacağına inanç belirtti.

Erten:Yalnız değilsiniz
Turnuvaya katılan takımlar adına konuşan spor yazarı Bağış Erten, güzel bir organizasyon düzenlendiğini belirterek, düzenleyenlere teşekkür etti.
Sınırları aşan futbol sloganının önemine işaret eden Erten, turnuvaya katılan takımların amacının  sınırların aşılarak futbolun ortak bir dil olarak yaygınlaşması olduğunu söyledi.
KKTC’ye uygulanan ambargolara değinen Erten, “Dünyanın bir köşesinde, futbolu ve dünyayı bu kadar çok seven Kuzey Kıbrıs’ın yalıtılması ve yalnızlaştırılmasına  isyan etmeliyiz. Türkiye takımı olarak biz böyle hissediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473