Efsane, kendine küçük hedef seçmez

GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Asım Vehbi:

Efsane, kendine küçük hedef seçmez
banner432
Geçtiğimiz sezonlarda geçirdiği sıkıntılı dönemleri, efsanevi  kurumsal kimliğine dahil olan "Girne Amerikan Üniversitesi" ile dipten mücadeleye yeniden katılarak başarılı bir dönem geçiren GAÜ Çetinkaya Futbol Takımı Sporcuları; yeni teknik direktörleri Mehmet Ali Özgürgün ile GAÜ Çetinkaya Tesisleri'nde gerçekleştirilen sabah kahvaltısında biraraya gelerek buluştular.
GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Asım Vehbi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen yeni sezonun takım için ilk buluşması olan kahvaltı sırasında, birlik ve beraberliğin tereddütsüz devam ettirileceği mesajları verildi.

Vehbi; “Bu buluşma, yeni teknik direktörümüzü futbolcularımız ile ilk buluşturma toplantısı”
Yeni sezon için, sportif faaliyetlerinin 25 Haziran'da başlayacağını ifade ederek sözlerine başlayan GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Asım Vehbi; “Ancak hazırlıklarımızın sürekli olduğunu söyleyebilirim. Sezon bitimi ile sporcularımız, Mayıs ayını serbest dönemler dahilinde tamamladılar. Yönetim olarak; yeni teknik direktörümüz Mehmet Ali Özgürgün'ün takımın başına getirilmesi ile başlayan ve transfer gereksinimlerimize bağlı olarak devam edecek çalışmalarımız kararlılık ile sürecektir” dedi.
Yeni transferler konusunda ise; “şu an geldiğimiz noktada, iki genç arkadaşımız için; biri bonservisin alınması, diğerinin de kiralık statüsünde olmak üzere transfer  işlemlerinin tamamlandığını söylemek istiyorum. Geçen sezon, takımımızda kiralık olarak oynayan Serkan'ın bonservisi de alınarak son nokta koyulmuş oldu. Böylece, 3 arkadaşımızın durumları artık nettir. Gerek takım içinden, gerekse takım dışından kalıcılıklarını devam ettirmek veya renklerimize bağlamak istediğimiz genç arkadaşlarımız ile görüşmelerimiz de devam ediyor. Transfer sürecinde 3 ya da 4 oyuncuyu daha kadromuza katabilmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.
Aynı zamanda; Girne Amerikan Üniversitesi'ni temsil ettiklerinin altını da çizen Vehbi, “centilmenlik” konusunun temel refleksleri olduğunun bir kez daha önemine dikkat çekti. GAÜ Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Asım Vehbi konuşmasının son bölümünde “bugünkü buluşmamız, yeni teknik direktörümüz  Mehmet Ali Özgürgün hocamızı, futbolcularımız ile ilk buluşturmamız  mahiyetindeydi. Teknik heyetimiz, 25 Haziran itibarı ile de salonda başlayacak şekilde, yeni dönemin sportif  faaliyetlerinin başlangıç gününü de arkadaşlarımıza bu toplantı vesilesi ile iletmiş de oldu. Efsane, kendisine küçük hedef seçmez. Biz, geçen sezon dipten gelerek, çok başarılı bir sezon geçirdik. Bu sezon, hedefimiz tabii ki şampiyonluktur. Kulübümüzün spor ve centilmenlik etiğine uygun olarak en iyi şekilde mücadele edip, şampiyon olacağına inanıyorum” dedi.

Özgürgün; “futbolcu ve teknik direktör için kusursuz iletişim şansını elde ettiğimize inanıyorum”
Yeni sezonda, GAÜ Çetinkaya'nın başında teknik direktör olarak bulunacak Mehmet Ali Özgürgün ise; şampiyonluk için idealize olduklarını belirterek, “iyi oyuncular, iyi bir yönetim anlayışı ve futbolcu ile teknik heyet arasındaki kusursuz iletişim şartlarını oluşturan kulübün şampiyonluğun tek adayı olduğunu, bu anlamda GAÜ Çetinkaya'nın şampiyonluğun en büyük adayı olacağını da söyleyebilirim” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 10:42

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460