banner493

EURO 2016’ya terör iddiası

Paris ve Brüksel'deki saldırıları düzenleyen terör hücresi, Avrupa Futbol Şampiyonası'na da saldırmaya hazırlandığı açıklandı

EURO 2016’ya terör iddiası
banner432
Fransız Liberation Gazetesi, EURO 2016 ile ilgili ortaya önemli bir iddia attı. Gazeteye göre Paris ve Brüksel'deki saldırıları düzenleyen terör hücresi, Avrupa Futbol Şampiyonası'na da saldırmaya hazırlanıyordu.
Brüksel'de 32 kişinin yaşamını yitirdiği terörist saldırıları organize ettiği belirlenen Mohamed Abrini’nin polise verdiği ifade, Fransız Liberation Gazetesi’ne sızdı. Gazeteye göre, Paris'teki kanlı saldırılarda da parmağı bulunduğu sanılan Abrini, sorgusu sırasında 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı hedef almayı plandıklarını da itiraf etti.
Liberation Gazetesi’nin bu haberi Amerikan CNN televizyonu tarafından da doğrulandı. Bir polis yetkilisi, Abrini’nin ifadesinin kendilerini şaşırtmadığını söyledi. Teröristlerin, şampiyonayı kana bulamaya çalışabileceklerinin herkesce bilindiğini ifade eden yetkili, olası bir terörist saldırıyı önlemek için gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını vurguladı.
UEFA Başkan Yardımcısı Giancarlo Abete, Avrupa Şampiyonası'nın ertelenmesinin söz konusu olamayacağını; “Gerekirse maçları seyircisiz oynarız” sözleriyle dile getirmişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 10:02
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460