banner564
banner556

Futbola vergi geliyor

Yüksek bonservis ve futbolcu ödenekleri Maliye Bakanlığını harekete geçirdi

banner611
Futbola vergi geliyor
banner598
banner616
Yeni futbol sezonu öncesinde futbolcu transferleri hergeçen gün artarken Maliye Bakanlığı futbolcuların aldıkları ücretler üzerinden vergi almaya hazırlanıyor.

Yüksek bedeller Maliye Bakanlığını harekete geçirdi
Maliye Bakanlığı yeni sezon öncesinde basında çıkan haberleri ihbar kabul ederek hazırlıklara başladı. Yeni sezon öncesinde birçok kulübün futbolcu transferleri için yüksek miktarlar harcaması sonrasında yasadaki  “her gelir vergiye tabidir” maddesi uyarınca çalışmalar başladı.

Teknik adamlar da vergilendirilecek
Basında çıkan transfer ücretlerinden yola çıkan Maliye Bakanlığı ekipleri çalışmalarını futbolcular ve teknik direktörler üzerinde yoğunlaştırdı. Futbolcularla birlikte teknik direktörlerin de vergi kapsamına alınacağı ve vergilendirileceği belirtildi.

Gelecek sezondan itibaren  uygulanacak
Maliye Bakanlığı ekipleri tarafından bu sezon yapılan çalışmanın tamamlanmasından sonra gelecek sezondan itibaren vergilendirmenin yürürlüğe gireceği belirtildi.

Vergilendirme nasıl olacak?
Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında basında çıkan rakamlar baz alınarak vergilendirme yapılacak. Eğer basında çıkan rakama vergilendirilen kişi tarafından itiraz yapılırsa bunu ispatlaması istenecek.

% 22’ye kadar vergilendirilebilir
Maliye Bakanlığı yetkilileri vergilendirmenin alınan paranın miktarına göre değişebileceğini ve % 15 olan vergilendirmenin %22’ye kadar çıkabileceğini söylediler. 

Vergiyi kulüp değil kişi ödeyecek
Gerek futbolcu gerekse teknik adamların kulüplerden aldıkları miktarlar üzerinden yapılacak vergilendirmede vergiyi parayı alanın, yani futbolcu veya teknik adamın ödemesi istenecek. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473